NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Museli jste také zůstat doma kvůli koronaviru? Vyplňte volný čas čtením knih z naší nabídky okolo 2500 titulů.
Mimořádně jsme přidali začátkem března přes 200 nových knih!
Na nás si koronavirus nepřijde!

Náhodná ukázka:

Recenze

Historické faktografické knihy jsou plné geniálních válečníků přesvědčených o tom, že válku vyhráli právě oni. Humoristický román Jak jsem vyhrál válku se dívá na problém ze zcela jiného úhlu - pohledem obyčejného vojáka. Protiválečný román sleduje vše odspodu. Autor poukazuje na absurdity v zákulisí britské vojenské mašinérie i nesmyslnost celého válečného konfliktu. Román se dočkal i filmového zpracování.

Hrdinou románu je poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody, slušný a poctivý antihrdina. Je velký nadšenec, je přesvědčen o svém umu, o svých nápadech a hlavně o oblibě u své jednotky. Každou jeho "nehodu" bere za náhodnou a ani ho nenapadne, že by mu to mohli provádět jeho vojáci. Nejenže nepatřil mezi vyvolené, ale pro své mužstvo byl vyloženě pohromou, takže nemohl ujít posměchu a zapomění. Velel svému pluku v Africe, Itálii a Řecku. Samozřejmě potkávají různé jiné oddíly. Největší zbraní Goodbodyho byly jeho proslovy a rady dle různých příruček.

 

(Patrick Ryan, Jak jsem vyhrál válku)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist