NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Isaac Asimov


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Isaac Asimov
[2.1.1920-6.4.1992]

Isaac Asimov - fotografie
[1] [2]

Isaac Asimov se narodil na začátku roku 1920 v Petroviči (Gorecký újezd Mogilevské gubernie, Rusko; dnes v Bělorusku) a zemřel ve věku 72 let v New York, USA) byl americký spisovatel a biochemik. Krátce po narození (jako tříletý) se svými rodiči emigroval do USA, kde se později stal velmi úspěšným a neobyčejně plodným autorem. Z důvodu častého stěhování vystřídal řadu škol a studium na určitou dobu přerušila i válka. V roce 1948 se Asimovi nicméně podařilo získat doktorát z biochemie (na Kolumbijské univerzitě v New Yorku).

Jeho dílo zahrnuje velké množství beletrických i vědeckých prací, z nichž v češtině vyšel jen nepatrný zlomek. Asimov je známý hlavně svými díly z žánru vědecké fantastiky (sci-fi) a populárně vědeckými knihami. Nejznámějším Asimovým dílem je série Nadace (Foundation), kterou později spojil s dalšími dvěma sériemi o galaktické říši (Galactic Empire Series) a o robotech (Robot series).

Asimov napsal také detektivky, fantasy, velké množství „ne-fantastických“ knih a je autorem zákonů robotiky. Celkem napsal nebo jako editor upravil kolem 500 knih a přibližně 90 000 dopisů nebo pohlednic. Jeho práce spadají do všech hlavních kategorií Mezinárodního desetinného třídění odborné literatury (Deweyův desetinný systém) kromě filosofie.

Asimov je všeobecně považován za mistra žánru vědecké fantastiky a za svého života společně s Robertem A. HeinleinemRobert Anson Heinlein
[7.7.1907-8.5.1988]
a Arthurem C. ClarkemArthur Charles Clarke
[16.12.1917-19.3.2008]
patřil k tzv. „velké trojce“ autorů sci-fi.

Byl dvakrát ženatý a měl dvě děti, syna Davida a dceru Robyn. Isaac Asimov byl svým založením humanista a racionalista. I přesto, že nikdy nebojoval proti náboženství jako takovému, byl proti spoléhání se na víru v neověřitelné. Měl aerofobii a za svůj život letěl pouze dvakrát. Na druhou stranu byl také klaustrofil, což je záliba v malých a uzavřených prostorech.

Další životopisy: [1] [2] [3

Akce tohoto týdne:

Karl May: balíček 19 elektronických knih (PDF+ePub)     za 673  269 Kč (-60%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

A zrodí se Nadace - Asimov Isaac
 
 
cena původní: 298 Kč
cena: 250 Kč
A zrodí se Nadace - Asimov Isaac
Já, robot - Asimov Isaac
 
 
cena původní: 288 Kč
cena: 256 Kč
Já, robot - Asimov Isaac
Popletený robot Norby - Asimov Janet, Asimov Isaac,
 
 
cena původní: 179 Kč
cena: 154 Kč
Popletený robot Norby - Asimov Janet, Asimov Isaac,

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist