NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Dan Brown


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Dan Brown
[22.6.1964]

Dan Brown - fotografie
[1] [2] [3]

Americký spisovatel thrillerů Dan Brown se narodil v Exeteru (New Hampshire), ve stejné ulici, ve které žil John IrvingJohn Winslow Irving
[2.3.1942]
. Stal se proslulým zejména svým bestsellerem Šifra mistra Leonarda.

Brown je synem profesionální hudebnice a středoškolského profesora matematiky (který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire). Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, roku 1986 pak absolvoval vysokou školu Amherst College.

Nějakou dobu učil angličtinu a tvůrčí psaní na Phillips Exeter Academy. V roce 1996 se pustil do psaní svého prvního románu Digitální pevnost, který se brzy stal bestsellerem, a Dan Brown se dal na dráhu spisovatele na plný úvazek. Brown je známý svým zájmem o kryptografii a tajemné záležitosti. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka, často ho doprovází na jeho studijních cestách a podílí se na jeho "výzkumech".

I další Brownovy romány Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda a Pavučina lží se staly světovými bestsellery. Šifra mistra Leonarda zvedla takovou vlnu zájmu, že ji Vatikán přidal na "index". Byla již přeložena do 42 jazyků, prodalo se jí více než 10 mil. výtisků a byla také zfilmována.

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta EcaUmberto Eco
[5.1.1932-19.2.2016]
.

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 7 elektronických knih (PDF+ePub)     za 311  171 Kč (-45%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  
  

 

Tajemství Da Vinciho kódu - Burstein Dan
 
 
cena původní: 398 Kč
cena: 354 Kč
Tajemství Da Vinciho kódu - Burstein Dan
Tajemství andělů a démonů -
 
 
cena původní: 358 Kč
cena: 315 Kč
Tajemství andělů a démonů -
Po stopách románov Dana Browna - Mittelbach Oliver
 
 
cena původní: 106 Kč
cena: 94 Kč
Po stopách románov Dana Browna - Mittelbach Oliver

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist