NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Anthony Burgess


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

John Anthony Wilson Burgess
[25.2.1917-25.11.1993]

John Anthony Wilson Burgess - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Anthony Burgess (vlastním jménem John Burgess Wilson) nepatří zrovna mezi autory, které by „škatulkáři“ zařadili mezi britské klasiky dvacátého století, a to přesto, že mu patrně náleží titul nejplodnějšího britského autora poslední doby. Ačkoli svou první knihu publikoval až v sedmatřiceti letech, stihl napsat zhruba třicet románů, ale také asi patnáct titulů literatury faktu, dvě knihy pro děti, dvoudílnou autobiografii, román ve verších, několik televizních scénářů a bezpočet kritických článků a recenzí.

O Burgessově nesmírném záběru svědčí i výčet jeho povolání: romanopisec, básník, filmový scenárista, hudební skladatel, pianista, libretista, učitel, jazykovědec, kritik v oblasti literatury, filmu, divadla, ale také gastronomie… Stejně tak bydlišť tohoto spisovatele bychom našli nepočítaně: Anglie, Gibraltar, Malajsie, Brunej, Malta, Itálie, Spojené státy, Monako, Francie, Švýcarsko. Pokud bychom chtěli uvést vlastnosti charakteristické pro Burgesse a jeho dílo, zmínili bychom především plodnost, rozhled, erudici, kosmopolitismus. A také smysl pro humor a snahu pobavit čtenáře, která je společná všem jeho románům, temně satirický Mechanický pomeranč (1962) nevyjímaje.

Další životopisy: [1] [2] [3] 

Akce tohoto týdne:

Niccolò Machiavelli: balíček 2 elektronických knih (PDF+ePub)     za 78  59 Kč (-25%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

1985 - Burgess Anthony
 
 
cena původní: 298 Kč
cena: 235 Kč
1985 - Burgess Anthony
Mechanický pomaranč - Burgess Anthony
 
 
cena původní: 200 Kč
cena: 160 Kč
Mechanický pomaranč - Burgess Anthony
A Clockwork Orange - Burgess Anthony
 
 
cena původní: 219 Kč
cena: 216 Kč
A Clockwork Orange - Burgess Anthony

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2017 Johanesville

TOPlist