<<< Literární doupě
Literární doupě

Orson S. Card
překlad: Radomír Suchánek

ZRADA

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Zrada - Gertz Bill
 
 
cena původní: 150 Kč
cena: 133 Kč
Zrada - Gertz Bill
Zakletá - Card Orson Scott
 
 
cena původní: 139 Kč
cena: 118 Kč
Zakletá - Card Orson Scott
Sedmý syn - Card Orson Scott
 
 
cena původní: 199 Kč
cena: 175 Kč
Sedmý syn - Card Orson Scott

 

   1   >

 

 

Poznámka autora

Planeta jménem Zrada byla druhou knihou, která mi vyšla. Od té doby uplynula řada let a já se tu dobu dozvěděl trochu víc o tom, jak se může a má vypravovat. Příběhu Lanika Muellera stále ještě věřím, a když jsem toto vydání připravoval, ponechal jsem základní příběh tak, jak byl. Změnil se způsob, jakým jej předkládám – tón, tempo, srozumitelnost. Výsledkem je, že tato kniha obsahuje přibližně deset procent nového materiálu a menších úprav doznala prakticky každá stránka. Touto revizí jsem se nechtěl pokusit vyprávět příběh Lanika Muellera tak, jako bych jej v roce 1988 psal poprvé – takový román, který kvůli časové tísni nebude nikdy napsán, by byl o polovinu delší než tento a bylo by v něm věnováno více prostoru rozvinutí dalších postav a vztahů. Nikoli, toto vydání zachovává jednoduchost originálu, příběhu o objevu, který učinil jeden mladý muž, a o tom, jak tento objev změnil jeho svět i jeho samotného.

Chtěl bych poděkovat své matce Peggy Cardové, jež celý román přepsala z paperbackového vydání u Dellu, abych jej mohl dostat do počítače ve formátu WordPerfect a provést v něm úpravy; své ženě Kristině, která si přečetla první verzi nového vydání, tak jak vyšla z tiskárny, a pomohla mi udělat tento román srozumitelnějším, logičtějším a působivějším, než bych to dokázal sám; a své sestře Janice Cardové za znamenitou práci, kterou odvedla na úpravě a zjednodušení mapy obydleného kontinentu planety Zrada. 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist