<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Agatha Christie

VRAŽDY PODLE ABECEDY
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 3 stran.]

 

Vraždy podle abecedy - Christie Agatha
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 251 Kč
Vraždy podle abecedy - Christie Agatha
A is for Arsenic - Harkup Kathryn
 
 
cena původní: 329 Kč
cena: 276 Kč
A is for Arsenic - Harkup Kathryn
Agatha Christie - Životopis - Morgan Janet
 
 
cena původní: 499 Kč
cena: 384 Kč
Agatha Christie - Životopis - Morgan Janet

 

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   1   >

 

Předmluva

V tomto svém vyprávění jsem upustil od zásady, jíž se jindy řídím: nelíčím pouze ty události a scény, jimž jsem byl sám osobně přítomen. Některé kapitoly jsou proto psány ve třetí osobě.

Chtěl bych však ujistit čtenáře těchto řádků, že ručím za věrohodnost všeho, co se v nich odehrává. Využívám-li jisté básnické licence při popisování myšlenek a pocitů různých osob, činím tak v přesvědčení, že je zachycuji v podstatě věrně. Nadto jim „dal svou aprobaci“ sám přítel Hercule Poirot.

Kdyby se někomu zdálo, že se příliš podrobně zabývám vedlejšími osobními vztahy, které vyvolala v život tato zapeklitá série zločinů, připomněl bych, že lidské city není radno přehlížet. Hercule Poirot mě kdysi velmi dramaticky poučil o tom, že druhotným produktem zločinu může být i láska.

Co se tajemných vražd podle abecedy týká, chtěl bych jen konstatovat, že Poirot přímo geniálně vyřešil problém, který se zcela lišil od všech ostatních, před nimiž kdy stanul.

 

Kapitán Arthur Hastings,

nositel řádu Britského impéria

 

 Čtenář, který se s pozoruhodným Monsieur Poirotem seznamuje poprvé, jistě brzy prokoukne, že jeden z jeho lišáckých triků spočívá v záměrném zdůrazňování všeho, čím se tento pán liší od svého anglického prostředí. Přispívá k tomu i jeho nadnesený, pompézní, galicizovaný způsob vyjadřování.

Poznámka překladatelky

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist