<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Robin Cook
překlad: Veronika Bártová

INVAZE Z GALAXIE
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Robin - Frýbová Zdena
 
 
cena původní: 189 Kč
cena: 187 Kč
Robin - Frýbová Zdena
Pandemie - Cook Robin
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 355 Kč
Pandemie - Cook Robin
Hostitel - Cook Robin
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 239 Kč
Hostitel - Cook Robin

 

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   1   >

 

Úvod

Z mrazivých dálek mezihvězdného prostoru se vynořil pulzující bod, vysílající intenzivní elektromagnetické záření. Lidská sítnice by jej zaznamenala jako výboj světelného spektra.

Gama-paprsky, rentgenové a infračervené záření a rádiové vlny by zůstaly lidskému oku neviditelné. Současně s barevným výbojem by případný lidský svědek zahlédl astronomické množství atomů připomínajících rotující disk. Celý jev působil dojmem zpětně přetáčeného videa, kde je natočen pád těžkého tělesa do bazénu s průzračně čistou vodou, po jejíž hladině se kruhovitě rozbíhají vlny.

Masa atomů se vřítila do sluneční soustavy téměř rychlostí světla a prolétla kolem Neptunu, Uranu, Saturnu a Jupiteru. V okamžiku, kdy dosáhla Marsu, se její rotace i rychlost výrazně snížily.

Konečně bylo patrné, o co se jedná: šlo o kosmickou loď, jejíž zářivý povrch vypadal jako hladce vyleštěný onyx. Její dokonale diskovitý tvar narušovaly jen výstupky podél okraje horní plochy. Obrys každého výstupku napodoboval tvar mohutné kosmické lodi. Na jejím povrchu nebyly žádné jiné nepravidelnosti - žádné otvory ani antény. Nebyly zde dokonce patrné ani sebemenší spoje.

V okamžiku, kdy loď vstoupila do zemské atmosféry, se její plášť značně zahřál. Vypadalo to, jako by měla ohnivý ocas, jenž osvětloval noční oblohu.

Ve skutečnosti šlo o reakci zahřátých atomů v atmosféře.

Loď neustále zpomalovala. snižovala rychlost rotace i vlastního pohybu vpřed. Hluboko pod ní se objevila světla nic netušícího města. Přistávací gproram lodi je však neregistroval - bylo opravdu štěstí, že přistála na neobydleném kamenitém místě.

Přestože se v poslední fázi letu pohybovala již velmi pomalu, připomínalo její přistání spíš kontrolovaný pád, který do vzduchu vymrštil kamení a prach. Konečně se zastavila, zpola zarytá do země. Kamení a úlomky, které při přistání vyletěly do vzduchu, dopadly zpět na lesklý povrch.

Jakmile se plášť lodi ochladil a jeho teplota klesla pod dvě stě stupňů celsia objevila se na okraji disku vertikální škvíra. Nebyla to mechanická dvířka, vypadalo to, jako by se molekuly pláště rozestoupily a vytvořily v Hladkém povrchu lodi otvor.

Škvírou unikala pára - důkaz, že se vnitřní teplota pohybuje v hodnotách mezihvězdného mrazu. V lodi pracovala soustava počítačú. Dovnitř byly k analýze dopraveny vzorky atmosféry a zemského povrchu. Automatické testy probíhaly podle předem zadaných programů. Z púdy byly izolovány i bezjaderné živé organismy - bakterie. Analýza všech vzorků včetně sekvence DNA potvrdila, že loď přistála na místě určení. Počítače spustily další sérii programů. Mezitím se z povrchu lodi vysunula k noční obloze anténa, která sloužila jako vysílač, a na speciální quasarové frekvenci odeslala zprávu: kosmická loď Magnum přistála.

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist