NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Alexandre Dumas


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Alexandre Dumas, pére
[24.7.1802-5.12.1870]

Francouzský prozaik a dramatik kreolského původu. Otec Alexandra Dumase mladšího. Prvního literárního úspěchu dosáhl historickým dramatem Jindřich III. a jeho dvůr, který byl předchůdcem romanticky pojatého divadla. Pod vlivem W. Shakespeara, F. von Schillera, W. Scotta psal úspěšné historické divadelní hry (Antony), ve kterých vyjádřil romantické pocity své generace. Později se obrátil k pseudohistorickému románu, který mu přinesl veliký úspěch (Tři mušketýři, Hrabě Monte Christo, Královna Margot).

Se skupinou svých spolupracovníků (zejm. historikem A. Maguetem) napsal kolem 300 dramat a románů. Přestože čerpal látku z francouzské historie, jeho díla jsou založena spíše na dobrodružnosti a napínavosti děje než na touze po objasnění pravdivých historických událostí a poznání lidské společnosti. Později z jeho děl mizí romantická citlivost ke společenským problémům. Svým optimismem, životní energií a smyslem pro čest, která je vlastní jeho hrdinům, se stal jedním z nejoblíbenějších spisovatelů své doby.

Česky vyšlo např. Válka žen, Po dvaceti letech, Královnin náhrdelník, Černý tulipán, Věštba staré cikánky, Pařížští Mohykáni.

Další životopisy: [1] [2] 

  
  

 

The Man in the Iron Mask - Dumas Alexandre
 
 
cena původní: 149 Kč
cena: 125 Kč
The Man in the Iron Mask - Dumas Alexandre
Count Of Monte Cristo - Dumas Alexandre
 
 
cena původní: 99 Kč
cena: 88 Kč
Count Of Monte Cristo - Dumas Alexandre
Tisíc a jeden přízrak - Dumas Alexandre
 
 
cena původní: 258 Kč
cena: 217 Kč
Tisíc a jeden přízrak - Dumas Alexandre

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist