<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Gerald Durrell

O MÉ RODINĚ A JINÉ ZVÍŘENĚ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Recenze

Jednoho dne přijde Less Durell s bláznivým nápadem-přestěhovat se z pochmurné anglie na slunný středomořský ostrov Korfu. Události naberou rychlého spádu a zanedlouho se rodina Durrellových ( máma, Larry, Leslie, Margo a Gerry ) zabydluje v útulné růžové vilce na idylickém řeckém ostrově. Bezprostředně po příjezdu se sympatických Angličanů ujímá obtloustlý Spiros, jež řeší počáteční nesnáze Durrellových a doprovází je po celou dobu pobytu.

Desetiletý Gerry se nadšeně spolu se svým psím kamarádem Rogerem vydává vstříc tajům zdejší živočišné říše. Donekonečna podniká výlety do různých koutů ostrova a pozoruje zástupce hmyzu nevyjímaje motýly, brouky, pavouky, plazy, žáby, ptáky,….Jednoho dne přijde Less Durell s bláznivým nápadem-přestěhovat se z pochmurné anglie na slunný středomořský ostrov Korfu. Události naberou rychlého spádu a zanedlouho se rodina Durrellových ( máma, Larry, Leslie, Margo a Gerry ) zabydluje v útulné růžové vilce na idylickém řeckém ostrově. Bezprostředně po příjezdu se sympatických Angličanů ujímá obtloustlý Spiros, jež řeší počáteční nesnáze Durrellových a doprovází je po celou dobu pobytu.Jednoho dne přijde Less Durell s bláznivým nápadem-přestěhovat se z pochmurné anglie na slunný středomořský ostrov Korfu. Události naberou rychlého spádu a zanedlouho se rodina Durrellových ( máma, Larry, Leslie, Margo a Gerry ) zabydluje v útulné růžové vilce na idylickém řeckém ostrově. Bezprostředně po příjezdu se sympatických Angličanů ujímá obtloustlý Spiros, jež řeší počáteční nesnáze Durrellových a doprovází je po celou dobu pobytu.Jednoho dne přijde Less Durell s bláznivým nápadem-přestěhovat se z pochmurné anglie na slunný středomořský ostrov Korfu. Události naberou rychlého spádu a zanedlouho se rodina Durrellových ( máma, Larry, Leslie, Margo a Gerry ) zabydluje v útulné růžové vilce na idylickém řeckém ostrově. Bezprostředně po příjezdu se sympatických Angličanů ujímá obtloustlý Spiros, jež řeší počáteční nesnáze Durrellových a doprovází je po celou dobu pobytu.

Desetiletý Gerry se nadšeně spolu se svým psím kamarádem Rogerem vydává vstříc tajům zdejší živočišné říše. Donekonečna podniká výlety do různých koutů ostrova a pozoruje zástupce hmyzu nevyjímaje motýly, brouky, pavouky, plazy, žáby, ptáky,….

Jeho nejstarší bratr Larry, spisovatel, se věnuje svým dílům. Sestra Margo vystavuje své tělo donekonečna žhnoucím paprskům slunce. Druhý bratr Leslie se zdokonaluje ve střelbě.

Gerry je právě ve věku, kdy by se mu mělo dostávat základního vzdělání, a proto se mu matka rozhodne opatřit učitele. Ať už je to mladý Petr, jež právě dostudoval Oxford a nebo potřeštěný francouzštinář nejasného původu, Gerry je při hodinách matematiky stále ve světě živých organismů. Společnou řeč nachází teprve s postarším přírodovědcem Theodorem, jehož považuje za nevyčerpatelnou studnu informací.

Tuhletu povedenou rodinku čeká během pobytu ještě dvojí stěhování. První příčinou je nával Larryho intelektuálních přátel, poněvadž je vila příliš malá. Zanedlouho se opět stěhují z překrásné rozlehlé vily do útulné bílé vilky aby tak předešli nájezdu hypochondrické tetičky.

Postupem času Gerry mění svůj pokoj v dokonalou přírodovědeckou laboratoř nasáklou pachem naftalínu. Veškeré zdi a police zdobí preparáty prapodivného živočišstva. K nevelkému nadšení ostatních členů rodiny se Gerry vrací ze svých toulek přírodou se želvami, strakami, holuby, racky, škorpióny či gekony a rozšiřuje tak řady obyvatel domku.

Nyní je však čas na návrat do Anglie. Ani to však v Gerrym nezlomí lásku ke všemu živému a stává se z něj uznávaný přírodní badatel a spisovatel, jež dokáže vnést do svých románů příjemnou dávku humoru a nadsázky.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist