<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Frederick Forsyth

VYJEDNAVAČ
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Vyjednavač - Forsyth Frederick
 
 
cena původní: 209 Kč
cena: 201 Kč
Vyjednavač - Forsyth Frederick
The Outsider - Forsyth Frederick
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 355 Kč
The Outsider - Forsyth Frederick
Vypravěč: Vlastní životopis - Forsyth Frederick
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 239 Kč
Vypravěč: Vlastní životopis - Forsyth Frederick

 

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   1   >

 

PROLOG

Sen se vrátil, než začalo pršet. Muž déšť neslyšel. Sen ho zcela pohltil.

Znovu viděl tu paseku v sicilském lese, vysoko nad Taorminou. Vynořil se z lesa a šel zvolna doprostřed paseky, jak bylo dohodnuto. V pravé ruce držel příruční kufřík. Uprostřed se zastavil, položil kufřík na zem, ustoupil šest kroků a poklekl. Jak bylo dohodnuto. Kufřík obsahoval miliardu lir.

Trvalo mu šest týdnů, než vyjednal propuštění dítěte. Ve srovnání s většinou případů to šlo poměrně rychle. Mnohdy se vyjednávání vleče měsíce. Šest týdnů strávil ve společnosti odborníka římské policie, rodilého Sicilana, ovšem ve službách andělů, a radil se s ním o taktice. Veškeré rozhovory s únosci obstarával policista. Konečně bylo propuštění dítěte dojednáno. Byla to dcerka milánského klenotníka, unesená z letního rodinného sídla u pláže Cefalu. Vyjednávání s mafií skončilo na necelém miliónu dolarů, když původně požadovaná suma byla pětkrát vyšší.

Na opačné straně paseky se objevil muž. Byl neoholený, maskovaný, vypadal drsně a měl přes rameno zavěšenou luparu. Za ruku vedl desetiletou dívenku. Byla bosá, vyděšená, bledá, ale jinak zřejmě neutrpěla větší újmu. Alespoň ne fyzickou. Ti dva šli k němu. Viděl, jak na něj zpod masky bandita upírá oči, jež vzápětí těkají po lese v pozadí.

Mafián se zastavil u kufříku a zavrčel na děvčátko, ať klidně stojí. Poslechla ho. Její velké tmavé oči visely na zachránci. Už to nebude dlouho trvat, holčičko. Jen vydrž.

Bandita chvatně zalistoval svazky bankovek v kufříku. Upokojil se, když zjistil, že nebyl podveden. Vysoký muž s dívenkou se na sebe podívali. Zamrkal a ona se nepatrně usmála. Bandita zavřel kufřík a začal pozadu ustupovat. Stalo se to v okamžiku, kdy mizel mezi stromy.

Nezpůsobil to římský policista, ale místní blázen. Ozvalo se vyštěknutí pušky, bandita s kufříkem se zapotácel a upadl. Jeho kumpáni byli poschováváni mezi borovicemi za ním, aby ho kryli. Spustili střelbu. Ve vteřině se nad pasekou rozpoutalo peklo.

„K zemi,“ zařval italsky, ale neslyšela ho, nebo podlehla panice a pokoušela se k němu doběhnout. Vyskočil a snažil se překonat těch šest metrů, které je dělilo.

Málem to dokázal. Už se jí pravou rukou téměř dotýkal, už už ji málem strhl do bezpečí vysoké trávy; viděl strach v těch velkých očích, ústa ve výkřiku odhalila drobné zoubky ... a pak na jejích letních šatičkách vykvetla karmínová růže. Padla na zem, jako by ji někdo zezadu srazil. Vrhl se na ni a kryl ji tělem, dokud neustala palba a mafián nezmizel v lese. Seděl tam a držel ji, choval to křehké bezvládné tělíčko v náručí, plakal a řval na nic nechápající místní policajty: „Ne, ne, Kriste Ježíši, už ne ...“

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist