<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Dick Francis
překlad: Jaroslava Moserová-Davidová

HROZBA
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Moby dick / Moby dick -
 
 
cena původní: 149 Kč
cena: 125 Kč
Moby dick / Moby dick -
Nervy - Francis Dick
 
 
cena původní: 279 Kč
cena: 248 Kč
Nervy - Francis Dick
Mezi koly - Francis Dick
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 266 Kč
Mezi koly - Francis Dick

 

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   1   >

 

Únosy patří k dnešní skutečnosti. Vždy k životu patřily a vždy patřit budou. Vymáhání výkupného je hra, kterou lidé hrají už celá staletí. Je to podstatně míň nebezpečná a mnohem výnosnější hra než vyloupení banky.

Únosy ve stylu dvacátého století, to jsou celé vlaky či plná letadla rukojmích, sportovci zavraždění v Mnichově, zámožní občané hynoucí osamělou smrtí. Všichni únosci jsou lidé nevyrovnaní. Avšak političtí únosci, hladovějící po moci a věhlasu..., ve srovnání s těmi je kráter sopky spolehlivý a klidný jako horská tůně.

Kdepak, není nad obyčejné padouchy, nad loupežníky "peníze, nebo život" a dost. S těmi člověk aspoň zhruba ví, na čem je.

Únosy jsou totiž moje profese.

Přesně řečeno, jako jeden ze společníků firmy Liberty Market Ltd., mám za úkol radit těm, kdo jsou teoreticky ohrožení, jak se před únosem ochrání, a když už někoho unesou, mám za úkol zprostředkovat dohodu s únosci, a to tak, aby oběť vrátili živou za co nejmenší finanční částku.

Každá forma zločinu si časem vyžádá obrannou sílu. Proto nemáme jenom speciální oddíl pro vraždy a speciální oddíl pro omamné jedy, ale i speciální organizaci pro únosy. Ovšem taková organizace pracuje velice neoficiálně, vysoce diskrétně... a nejčastěji je to naše organizace, jsme to my.

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist