NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Frank Herbert


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Franklin Patrick Herbert, Jr.
[8.10.1920-11.2.1986]

Franklin Patrick Herbert, Jr. - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Úspěšný a uznávaný americký spisovatel a jeden z nejoriginálnější představitelů sci-fi Frank Herbert se narodil roku 1920 v Tacomě ve státě Washington.

Střední školu ukončil v roce 1938. Než se stal Herbert profesionálním spisovatelem, kterým chtěl vždy být, byl člověkem mnoha řemesel. Po řadu let se (již od svých 19 let) na západním pobřeží Spojených států živil jako reportér a redaktor, profesionální fotograf a kameraman. Navíc komentoval pro lokální rádiové stanice, jezdil na moře jako lovec ústřic a dělal instruktora pro přežití v džungli.

Frank Herbert během druhé světové války sloužil v U.S. Navy. V této době (1941) se poprvé oženil, narodila se mu dcera, ale o tři roky později se rozvedl. Po druhé světové válce studoval literaturu a tvůrčí psaní na University of Washington v Seattlu. Seznámil se zde se svou druhou ženou, o dva roky později se jim narodil syn Brian, který se později také proslavil jako spisovatel.

Herbert univerzitu neukončil a začal opět pracovat jako novinář pro přední americké noviny a časopisy. Na počátku padesátých let se začal zajímat o vědecko-fantastickou literaturu a také vydával v literárních časopisech první sci-fi povídky.

Spisovatelem z povolání se však stal až několik let po oslnivém úspěchu Duny, předtím ještě tři roky učil na Washingtonské univerzitě umělecké psaní a působil ve Vietnamu a Pákistánu jako sociální a ekologický poradce. Frank Herbert poté svůj úspěch rozvinul v pěti pokračováních zachycujících následné osudy planety Arrakis a boje o její ovládnutí. Za román Duna dostal v roce 1965 získal Herbert Nebulovu cenu (Nebula Award) a o rok později Hugovu cenu (Hugo Award).

Frank zemřel ve svých 65 letech na rozsáhlou plicní embolii.

Akce tohoto týdne:

Jan Neruda: balíček 3 elektronických knih (PDF+ePub)     za 68  48 Kč (-30%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Kacíři Duny - Herbert Frank
 
 
cena původní: 79 Kč
cena: 70 Kč
Kacíři Duny - Herbert Frank
Duna - Herbert Frank
 
 
cena původní: 699 Kč
cena: 587 Kč
Duna - Herbert Frank
Spasitel Duny - Herbert Frank
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 315 Kč
Spasitel Duny - Herbert Frank

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2018 Johanesville

TOPlist