<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jack Kerouac
překlad: Ann Charters

BIG SUR
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 4 stran.]

 

On the Road - Kerouac Jack
 
 
cena původní: 259 Kč
cena: 225 Kč
On the Road - Kerouac Jack
Kniha haiku - Kerouac Jack
 
 
cena původní: 198 Kč
cena: 166 Kč
Kniha haiku - Kerouac Jack
Ty to zvládneš - Kerouac-Parkerová Edie
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 251 Kč
Ty to zvládneš - Kerouac-Parkerová Edie

 

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   1   >

 

Mé dílo tvoří jednu obsáhlou knihu, stejně tak jako Proustovo "Hledání ztraceného času", s výjimkou, že má "hledání" byla zachycena v běhu, a ne "poté", na lůžku nemocného. Pro námitky svých prvních vydavatelů jsem nemohl pro stejné postavy v různých knihách užít stejných jmen. Na cestě, Podzemníci, Dhartnoví tuláci, Doktor Sax, Maggie Cassidy, Tristessa, Andělé pustiny, Codyho vize a další, což zahrnuje i Big Sur, jsou jen kapitoly mého jednoho díla, které nazývám Legendou Duluozovou. Jednou, až zestánm, chtěl bych shromáždit celé své dílo a vrátit tomu panteonu postav jejich skutečná jména; zanechat po sobě na polici dlouhou řadu knih a šťastně zemřít. Tohle všechno vytváří jednu gigantickou komedii, viděnou očima nešťastného Ti Jeana (mě), jinak známého jako Jacka Duluoze, je to svět vášnivého dění, bláznovství, ale také jemné něhy viděné skrz klíčovou dírku jeho oka.

 

Jack Kerouac

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist