<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Lenka Lanczová

DVA KROKY DO RÁJE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

Dva proti Říši - Šulc Jiří
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 296 Kč
Dva proti Říši - Šulc Jiří
Těžká noc - Lanczová Lenka
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 293 Kč
Těžká noc - Lanczová Lenka
Zlodějka snů - Lanczová Lenka
 
 
cena původní: 269 Kč
cena: 237 Kč
Zlodějka snů - Lanczová Lenka

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Recenze

Tento román vypráví o patnáctileté Natálii, které přestup ze ZŠ na gymnázium provází jeden průšvih za druhým a spousta starostí. Léto, které strávila celé v Evropě s tátou skončilo a zbyly z něj jen pohlednice a zážitky.

"Naty" si obtížně zvyká na nový režim, nezvládá všechny povinnosti, nedaří se jí zapadnout do kolektivu ve třídě a najít si tu pravou kamarádku. Nakonec se seznámí s Viky, která už po třetí opakuje stejný ročník a stanou se z nich nejlepší kamarádky. Naty si dokonce najde Roberta, který je na sportovní škole v hokejové třídě, ale na krátkou dobu, protože to dopadne přímo katastrofálně. Připraví jí o panenství a už se neozve. Naty tak prohlašuje, že už nechce vidět žádného kluka.

Toto prohlášení za krátkou dobu změní, jelikož se seznámí s Alešem s modrýma očima a začne se jí líbit. Jenomže Viky je rychlejší. Aleš tak chodí s Viky, ale jen proto, že Viky za žádnou cenu nikdo neodolá. Aleš jí ale opouští kvůli Natálii.

Ze začátku je všechno fajn, protože Aleš je milý, romantický, nekouří ani nepije. Naty brzo vytuší, že je závislí na automatech a rozhodne se mu pomoct. Nicméně to nejde, je totiž zadlužený až po uši.

Když mu Naty sežene peníze tím, že chce od táty oblečení, ukradne mu tisícovku, mámě taky, aby Aleš mohl splatit dluhy, utratí je na automatech. Brzy ho zatkne policie a Naty zjistí, že je vykradl.

Naty to nemůže vydržet a potřebuje to někomu říct. Mámě ani náhodou, tak vše řekne tátovy. Naty Aleše opouští a všechno se začíná vracet do starých kolejí. Začne se dokonce kamarádit s holkama ve třídě a s Viky se usmíří.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist