NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Lenka Lanczová


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Lenka Lanczová
[29.12.1964]

Lenka Lanczová - fotografie
[1] [2]

Lenka Lanczová je česká spisovatelka románů pro mládež. Narodila se roku 1964 v Dačicích. Od roku 1987 pracuje v městské knihovně ve Slavonicích. Maturovala na Střední ekonomické škole.

Lenka Lanczová patří k našim nejproduktivnějším a nejčtenějším spisovatelům. Hlavní hrdinou jejích knih je většinou dospívající dívka, která řeší své problémy s mezilidskými vztahy, často protože je nějakým způsobem odlišná od svého okolí. Autorka ve svých knihách píše o mladých nejen pro mladé. Z jejích knih čiší jakési ponaučení, které však vyznívá naprosto přirozeně. Mladí lidé její kniy tak nevnímají jako pokus o mentorování. V dvoudílném románu Lucky Luk, který je svým způsobem výjimkou v její tvorbě, je hlavním hrdinou starší kluk, který má problémy nejen s láskou, když potkává a ztrácí svou osudovou ženu, ale v prvním díle se také potýká se zákonem a dostane se až do vězení. Až na výjimky představuje každá kniha samostatný román, ačkoli některé svazky na sebe navazují.

Lenka Lanczová každý rok vydává průměrně 3 až 4 knihy a dosud napsala zhruba 50 titulů, které vyšly vesměs v nakladatelství Víkend. Vyšla jí také povídka (resp. novela) Andělé noci v knize Jak to bylo poprvé, na které se podílela spolu s dalšími pěti autorkami (mezi než patří i Lenčina dcera Sandra).

Další životopisy: [1] [2] 

  
  

 

Těžká noc - Lanczová Lenka
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 293 Kč
Těžká noc - Lanczová Lenka
Zlodějka snů - Lanczová Lenka
 
 
cena původní: 269 Kč
cena: 237 Kč
Zlodějka snů - Lanczová Lenka
Lenka Lagronová Hry - Lagronová Lenka
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 257 Kč
Lenka Lagronová Hry - Lagronová Lenka

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist