<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jarmila Loukotková

SPARTAKUS 2: SMRTÍ BOJ NEKONČÍ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1   >

 

Bitva s římskými legiemi byla dokonána, přežila ale Spartakova myšlenka svobody a spolu s ní zbytky Spartakových armád, roztroušené po italských horách. Hrdinou volného samostatného pokračování Spartaka je Říman Gavius, Spartakův spolubojovník, muž, pod jehož vedením dokáží bývalí Spartakovi vojáci vzdorovat římským vojevůdcům téměř deset dalších let.

Hlavní postavy

Gavius, Gnaeus Pompeius, Nikomedes, Olbia

Stručný děj

Gaviovi se podaří uprchnout z lomu, dostane se do hor, kde se usadili otroci. Těm se podařilo po přemožení otrockých vojsk Krassem uprchnout a skrýt se v horách.

Znovu je všechny svolává a postupně obsazují města. Thrurie, Leontiny, Askulum... Jedno za druhým.

Pompeius. Slaví triumf. Je na vrcholu slávy, ale chce víc. Chce více moci. Chce pokořit své nepřátele. Krassa. Lucia Metella (přebral mu jeho dlouholetou milenku). Chce porazit i Gavia. Nic mu není dost dobré.

Ze začátku se Gaviovi a jeho vojskům daří. Daří se mu je sjednotit a po Spartakově smrti jim znovu dává naději na svobodný život. Tu potřebnou jiskru pro nový začátek.

Avšak ne vždy se všechno vydaří. Otrocká vojska začínají prohrávat. Zbývá již jen několik tisíc otroků pod vedením Gavia. A těmto několika tisícům se pod vedením Gavia podaří uniknout. Uniknout smrti, uniknout kříži, uniknout zlým pánům. Podařilo se jim to díky tomu, že věděli, co chtějí, za co bojují. A vytrvali. Vytrvali až do konce, protože svoboda pro ně znamenala víc než cokoliv jiného.

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist