<<< Literární doupě
Literární doupě

Ed McBain

87. REVÍR SE PŘEDSTAVUJE

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 4 stran.]

 

Zabiják - McBain Ed
 
 
cena původní: 139 Kč
cena: 139 Kč
Zabiják - McBain Ed
Koho zvolil vrah - McBain Ed
 
 
cena původní: 139 Kč
cena: 139 Kč
Koho zvolil vrah - McBain Ed
Deset plus jeden - McBain Ed
 
 
cena původní: 139 Kč
cena: 139 Kč
Deset plus jeden - McBain Ed

 

   1   >

 

 

1. Noční služba

Pomalu se blíží půlnoc. Oprýskaný ciferník hodin ukazuje téměř dvanáct. Minutová ručička zakolísá a přejde do nového dne. Vystřídal se den, ale sotva si toho někdo všiml. Káva v promočených papírových kelímcích zůstala stejně bez chuti jako před třiceti vteřinami, rachot psacích strojů neslábne, na druhém konci místnosti řve opilec, že svět je plný krutosti. Cigaretový kouř se vznáší kolem hodinového ciferníku, kde nikým nepovšimnutý a neoplakaná před dvěma minutami skonal sterý den. Zvoní telefon.

Lidé v místnosti jsou součástí celého toho unaveného motání, stejně umolousaní, stejně pobledlí a chmurní jako sama místnost se stoly spálenými od cigaret a zdmi zašlými stářím. Člověk by si mohl myslet, že je v kanceláři krachující pojišťovny, kdyby na opěradlech židli, natřených stejnou barvou jako zdi, náhodou nevisela pouzdra s pistolemi.

Starý nábytek, staré psací stroje, sama budova je stará, asi to tak má být. Lidé se tu zabývají prastarou činností, která byla kdysi pokládána za ušlechtilou. Jsou to služebníci zákona. Řečeno slovy ožraly, blábolícího kletby skrze mříže klece pro zadržené na konci místnosti, „to jsou zkurvený, zasraný fízlové“. Stále zvoní telefon.

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist