<<< Literární doupě
Literární doupě

David Morrell

HRA KONČÍ

recenze, ukázky

 

Kde končí pustina? - Roszak Theodore
 
 
cena původní: 449 Kč
cena: 377 Kč
Kde končí pustina? - Roszak Theodore
Bratrstvo kamene - Morrell David
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 269 Kč
Bratrstvo kamene - Morrell David
Na hraně temnoty - Morrell David
 
 
cena původní: 289 Kč
cena: 272 Kč
Na hraně temnoty - Morrell David

 

    1   >

 

 

Recenze

Román z 20. století, který je nabitý dějem, plný změn a napětí, dává nahlédnout do činnosti amerických tajných služeb a jejich zákulisních praktik.

Postavy a prostředí:

Hlavní postavy - Buchanan, Holly, Alistair Drumond

Vedlejší postavy - Juana, Jack Doyl, Pedro, Delgado, Raymond

Prostředí - Mexiko, Chicago, Virginie, Guatemala City

Kompoziční plán:

Děj je chronologický, má více dějových linií, které na sebe navazují. Autor používá při dějovém napětí retardaci (zpomalení). Objevuje se i falešná motivace.

Stručný děj:

Buchanan je americký tajný agent, kterého při přípravě drogového obchodu s mafií prozradí jeho starý přítel z Iráku. Kvůli němu se dostává do mexického vězení. Odtud se mu podaří uprchnout jen s pomocí svých společníků. Pak ale zradí své nadřízené, kteří na něj najímají vraha, protože za svého dlouhého působení v prostředí tajné služby se toho dověděl příliš moc a mohl by vše prozradit. Buchanan však nesmí použít ani jedno ze svých mnoha falešných jmen, protože by se stal snadnou kořistí. Rozhodne se odjet na samotu, kde ho nikdo nebude rušit, ale dostává šifrovaný dopis od Juany-jeho bývalé přítelkyně, ve kterém mu dává najevo, že má velké problémy. Musí jí pomoci, protože jí to slíbil, když se viděli naposledy. Vydává se ji hledat. Při svém pátrání narazí na novinářku z Washington Postu jménem Holly, která s ním chce udělat rozhovor o práci amerických tajných služeb. Buchanan ji ale po dlouhém odmítání odradí od jejího záměru. Když jí vysvětlí svou situaci, rozhodla se, že se k němu přidá. Při společném pátrání je stopa zavede na loď významného politika Alistaira Drumonda. Tu však tajně prohledají, ale nic nenajdou, protože Juana utekla. Posléze se dozvídají, že Drumondovi muži ji vypátrali a zabili, protože se jim nechtěla podřídit a nespolupracovala. Buchanan pak s Holly zůstává a společně se odstěhují na venkov.

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist