NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

David Morrell


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

David Morrell
[24.4.1943]

David Morrell - fotografie
[1] [2] [3]

David Morrell, jeden z nejslavnějších romanopisců, se narodil roku 1943 v Kitchener, v Kanadském Ontariu.

Dětství neměl Morrell příliš šťastné. Jeho otec zemřel krátce po chlapcově narození, zahynul ve II. světové válce. O dítě se starala jen matka, která nezvládala výchovu a současně zaměstnání a tak byl malý David umístěn do penzionu. Dospívání bylo poznamenané nejistotou a určitým strádáním, toužil po rodičích, chyběl mu zejména otec.

Hledání otce je okázale patrné v později vydané Morrellově knize Bratrstvo růže, která pojednává o sirotcích, ze kterých se stanou agenti tajné organizace. V čase vzniku tohoto díla byl David Morrell profesorem Americké literatury na universitě ve státě Lowa. Silnou hořkost života a krutou beznaděj Morrell prožívá, když mu umírá jeho teprve patnáctiletý syn Matthew na nevyléčitelnou rakovinu kostní dřeně. Beznaděj a marnost života jsou patrné v dílech Fireflies a Ze zoufalství. Životní změna, přestěhování do hor a do mystického místa Santa Fé v Novém Mexiku, ovlivňují Morrellovu tvorbu a vzniká román Osudný portrét.

K tomu aby se jeho díla co nejvíce přiblížila realitě, podstoupil David Morrell mnoho kurzů. Absolvoval speciální výcvik National Outdoor Leadership, zaměřený na přežití člověka v divočině. Rovněž se zúčastnil akademie G. Gordona Liddyho, zde prodělal přípravu pro zaměstnání v bezpečnotních agenturách a dokonce i detektivních kanceláří. Zkušenosti, které získal během speciálních výcviků, se staly inspirací při psaní knih.

V Morrellově detektivní tvorbě většinou vystupuje agent, nebo nějaký expert, který se náhle ocitne v nebezpečí a je donucen bojovat všemi prostředky o svůj život. Napětí a skvělé čtení rozhodně tyhle knihy nepostrádají. Díla Davida Morrella se brzy stala bestsellery a byla přeložena minimálně do dvaadvaceti světových jazyků. Některá se stala i předlohou pro filmy či televizní seriály.

Jedna z Morrellových prvních knih Rambo: První krev se dočkala i filmového zpracování, i když v poněkud upravené verzi, film Rambo se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli byl velmi úspěšný. Vznikly i další dva díly Rambo II - Rozkaz a Rambo III - Pro přítele. Mezi Morrellovy nejlepší knihy pak patří román Bez slitování.

V současné době žije David Morrell v Santa Fé v Novém Mexiku.

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 176  106 Kč (-40%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Bratrstvo kamene - Morrell David
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 269 Kč
Bratrstvo kamene - Morrell David
Na hraně temnoty - Morrell David
 
 
cena původní: 289 Kč
cena: 272 Kč
Na hraně temnoty - Morrell David
Vládce noci - Morrell David
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 266 Kč
Vládce noci - Morrell David

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist