<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Karel Poláček

HLAVNÍ PŘELÍČENÍ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

Hlavní přelíčení - Poláček Karel
 
 
cena původní: 110 Kč
cena: 92 Kč
Hlavní přelíčení - Poláček Karel
Židovské anekdoty Karla Poláčka - Poláček Karel
 
 
cena původní: 199 Kč
cena: 169 Kč
Židovské anekdoty Karla Poláčka - Poláček Karel
Bylo nás pět - Poláček Karel
 
 
cena původní: 119 Kč
cena: 119 Kč
Bylo nás pět - Poláček Karel

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Recenze

Jedná se o příběh sňatkového podvodníka Maršíka, tzv. "malého" člověka, jehož únik ze stereotypu života končí zločinem, pro něj smrtí.

Maršík žije spolu se svou ženou a dětmi ve jedné vesnici nedaleko Prahy. Rodinná situace je velice napjatá, protože Barchánek (otec Maršíkovy ženy) je neustále nutí opustit tento dům. Mezi Maršíkem a jeho ženou vznikají den co den hádky o to, kdo může za současnou situaci.

Maršík se tedy snaží přijít na to, jak co nejsnadněji a nejrychleji získat dost peněz. Jednoho dne ho napadlo, že by je mohl získat od nějaké "hloupé" ženské. A tak si dá do novin inzerát, že hledá přítelkyni s nemalým jměním. Odepíše mu služka Alžběta Válová, která zdědila 17 000 korun. Taková částka u Maršíka vyvolala silnou touhu je získat, a tak si pod pseudonymem Vladimír Podhorský začal s Alžbětou Válovou dopisovat a později i tajně scházet. Služka mu uvěřila a po naléhání Maršíka mu svěřila svou vkladní knížku. Poté se Maršík nějakou dobu neukázal a domníval se, že ho Alžběta Válová neobjeví. Opak se stal pravdou. Alžběta si Maršíka našla a donutila ho, aby ji vzal s sebou do svého domu.

Asi příliš pozdě si Maršík uvědomil, kam ho až dovedl jeho podvodný plán. Nemohl si dovolit přivést domů jinou ženskou, mimochodem byl už ženatý. A tak jediný možný únik znamenal zabít A. Válovou na cestě domů. Tato vražda byla ale velmi nepromyšlená, Maršík zanechal spoustu důkazů jednoznačně svědčící proti němu. Proběhlo policejní vyšetřování, vrah byl nakonec odhalen a odsouzen k trestu smrti.

Když Maršík zavraždil Alžbětu Válovou, došlo u něj k psychickému deptání. Alžběta ho neustále "pronásledovala" ve dne i v noci a Maršík se nemohl této černé můry zbavit.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist