<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Joanne K. Rowlingová

HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

Harry Potter a Tajemná komnata - ilustrované vydání - Rowlingová J. K.
 
 
cena původní: 449 Kč
cena: 391 Kč
Harry Potter a Tajemná komnata - ilustrované vydání - Rowlingová J. K.
Joanne (Deluxe edition) - Gaga Lady
 
 
cena původní: 549 Kč
cena: 461 Kč
Joanne (Deluxe edition) - Gaga Lady
Joanne - Gaga Lady
 
 
cena původní: 417 Kč
cena: 350 Kč
Joanne - Gaga Lady

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Recenze

Letní prázdniny plynou jako voda a Harry Potter se již nemůže dočkat jejich konce. Kdo by také chtěl trávit období, které slouží k odreagování a k pobavení se s dospívajícími kamarády, v nekultivované rodině Dursleyových?!

Ano, Harryho pěstouni neprošli během prodlevy mezi prvním a druhým dílem výraznou transformací charakteru k lepšímu, a tak se nebohý Potter musí i v den svých narozenin vypořádat s tradiční ignorací a v dokonale izolovaném prostoru svého pokoje toužebně očekávat příchod nového školního roku. Za účelem způsobení mnoha dalších komplikací ho navštíví téhož „slavnostního" večera domácí skřítek Dobby, který jej varuje, aby se Bradavicím vyhnul co možná největším obloukem, neboť mu tam hrozí veliké nebezpečí. Navzdory ztropenému povyku a následným „kázeňským" opatřením Dursleyovic rodinky, se mladý Potter přeci jen odhodlává k „nervydrásajícímu" úprku z rodinného vězení, k čemuž nemalou měrou přispějí i bratři Weasleyovi v čele s šibalsky se usmívajícím Ronem. Na nádraží neprojdou skrz přepážku na nástupiště a nenapadne je nic lepšího než ukrást létající otcovo auto, aby se dostali do školy. Na konci cesty se však něco pokazí a oni narazí do Vrby mlátičky, která je skoro zabije. Aby toho nebylo dost Snape jim dost rázně vysvětlí, že mohou být vyloučeni, ale nestane se tak.

A aby měl název „Harry Potter a Tajemná komnata" své opodstatnění, zakrátko se začnou dít v Bradavicích podivné události - přesně jak předpověděl uječený skřítek Dobby. Vyjma konfrontace Harryho vrstevníků s neuvěřitelně samolibým profesorem Zlatoslavem Lockhartem se linou zpoza zdí bradavické školy tajemné hlasy, které slyší pouze Harry a v kámen se, kdo ví proč, proměňují studenti, kterým se hanlivě v kouzelnickém světě říká „špína“ (mají rodiče „mudly“).

Navíc Harry v kouzelnickém souboji a před celou školou zjistí, že má „hadí jazyk“ (mluví s hady). Netrvá dlouho a naše inteligentně smýšlející hrdiny zavedou výše uvedené jevy k legendární Tajemné komnatě, kterou otevře Ginny Weasleyová díky deníku Toma Radllea - posedlá lordem Voldemortem. Harry nakonec musí bojovat s baziliškem, onou nestvůrou z Tajemné komnaty, která přímým pohledem do očí zabíjí a nepřímým (odrazem obrazu) proměňuje v kámen.

Na pomoc mu přiletí pták fénix –jménem Fawks - s Moudrým kloboukem, ve kterém je ukrytý meč Godrika Nebelvíra. Tím také zabije baziliška. Harrymu se opět podaří Pána zla porazit. Všichni v kámen proměnění jsou zase oživeni. Ale školní rok končí a Harry se musí chtě nechtě vrátit do Zobí ulice a přečkat dva měsíce než zase začne školní rok.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist