NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Andrzej Sapkowski


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Andrzej Sapkowski
[21.6.1948]

Andrzej Sapkowski - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Andrzej Sapkowski je považován za jednoho z nejlepších slovanských autorů fantasy. Narodil se roku 1948 v polské Lodži.

Sapkowski projevil značné nadání na jazyky, a tak po studiu ekonomiky na vysoké škole pracoval v oblasti zahraničního obchodu. Svou první povídku Zaklínač publikoval roku 1986 v polském časopise Fantastyka a již o dva roky později byl jedním z nejoblíbenějších spisovatelů fantasy v Polsku. Sapkowského nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Tato část jeho díla byla i zfilmována.

Kromě knih píše Sapkowski i povídky, recenze, komentáře a fejetony, zejména pak do polských fantasy časopisů Fantastika a Magie a Meč (v orig. Magia i miecz). Mezi Sapkowského nejnovější díla patří „sága o Reinmarovi z Bělavy“, třídílná historická fantasy, která se odehrává v období husitských válek především ve Slezsku a Čechách.

Andrzej Sapkowski je držitelem řady literárních cen, např. ceny Akademie science fiction, fantasy a horroru (3x), ceny Ikaros časopisu Ikarie (3x), cena čs. fandomu LUDVÍK, ceny za překlady aj.

Akce tohoto týdne:

Michail Bulgakov: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 208  125 Kč (-40%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2021 Johanesville

TOPlist