<<< Literární doupě
Literární doupě

Robert Silverberg
překlad: Stanislav Švachouček

TAJNÝ SPOLEČNÍK

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Berlín - Společník cestovatele - Omilanowska Malgorzata
 
 
cena původní: 549 Kč
cena: 439 Kč
Berlín - Společník cestovatele - Omilanowska Malgorzata
Umírat v nitru - Silverberg Robert
 
 
cena původní: 179 Kč
cena: 159 Kč
Umírat v nitru - Silverberg Robert
Umírat v nitru - Silverberg Robert
 
 
cena původní: 49 Kč
cena: 44 Kč
Umírat v nitru - Silverberg Robert

 

   1   >

 

 

1.

Byl to můj první den v nebi. Neznamenal jsem zatím vůbec nic, nebyl jsem nikdo. Teprve tato cesta ze mě měla někoho udělat.

Ale i když jsem zatím byl úplná nula, troufl jsem si pohlédnout na milion světů a politovat je. Byly všude kolem mě, s tichým mručením se řítily nocí a každý z nich se domníval, že skutečně někam letí. Všechny se samozřejmě mýlily, protože světy neletí nikam, jenom dokola, dokolečka, jako smutné opičky na provázku, stále upoutané na jednom místě. Zdá se, že se pohybují, to ano. Ale ve skutečnosti zůstávají na místě. A já, který se díval na světy roztroušené po nebi a cítil s nimi, jsem věděl, že i když zdánlivě stojím na místě, ve skutečnosti se pohybuji. Byl jsem totiž na palubě nebeské lodi, korábu Služby, který hltal světelné roky rychlostí tak nepředstavitelně velkou, že to snad ani rychlost nebyla.

Byl jsem velmi mladý. Mou lodí, tehdy i dnes, byl Meč Orionu na cestě od Kansasu IV ke Slepé uličce a Strappadu a Manganové čubě a několika dalším světům přes obvyklé body obratu. Byla to má první cesta a svěřili mi velení. Dlouho jsem si myslel, že na takové cestě přijdu o rozum, ale teď vím, že na palubě té lodi jsem neztratil duši, ale naopak jednu získal. A možná i víc.

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist