<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Danielle Steelová

DŮM
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

    1    

 

Stručný děj

Sára Andersonová pracuje jako poradkyně pro finanční záležitosti v právnické firmě. Jedním z jejích nejoblíbenějších klientů je bohatý starý muž Stanley Perlman, jenž jí v poslední vůli odkáže tři čtvrtě milionu. V dopise ji nabádá, aby s penězi změnila svůj život, a Sára se podle jeho rady zařídí. Za zděděné peníze odkoupí od Stanleyho dědiců dům na Pacific Heights a pustí se do jeho rekonstrukce. Díky tomu se seznámí se sympatickým architektem Jeffem, v němž nachází oporu ve chvíli, kdy zjistí, že ji její přítel podvádí...

Sára Andersonová pracuje jako právnička. Jedním z jejích nejdůležitějších a nejoblíbenějších klientů je starý bohatý muž Stanley Perlman, který žije v nádherném starobylém domě. Po jeho smrti Sára vypořádává dědictví a překvapivě zjistí, že Stanley odkázal tři čtvrtě milionu i jí. V dopise ji nabádá, aby s penězi změnila svůj život a nepromrhala ho tak jako on. Nikdy se neoženil a neměl děti. Životní náplní mu bylo rozmnožování jeho obrovského majetku.

Sára udržuje pochybný vztah s rozvedeným právníkem Philem, setkávají se pouze o víkendech, což ji stále méně uspokojuje, navíc bydlí v nehezkém bytě a její matka ji neustále peskuje, aby s tím něco udělala. Sára se tedy rozhodne k odvážnému řešení. Za zděděné peníze odkoupí od dědiců dům a pustí se do jeho rekonstrukce. Díky tomu se seznámí s architektem Jeffem, specialistou na renovace starých domů. Když Sára konečně pochopí, že ji s Philem žádné štěstí nečeká a že ji celou dobu podváděl, Jeff je jí na blízku. Jejich přátelství se změní v lásku a oba po dlouhé době prožívají pevný vztah. Po čase Sára zjistí, že je těhotná. Děti nikdy nechtěla, ale Jeff by se jim nebránil. Pro Sáru je to nejtěžší rozhodnutí, jaké musela kdy udělat. Když se pak ale narodí malý William Parker, pro celou rodinu - a hlavně Sáru samotnou - je to nejkrásnější okamžik života.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist