NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Knihy za hubičku v době koronaviru!

Po dobu celostátní karantény zcela mimořádně dáváme k dispozici všechny balíčky kompletních knih za akční ceny, které jsme navíc ještě výrazně snížili.

Nyní od nás můžete získat e-knihy do svých čteček a jiných zařízení až o 75% levněji. U větších balíčků vás 1 kniha přijde na méně než 10 Kč!

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Miloslav Švandrlík


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Miloslav Švandrlík
[10.8.1932-26.10.2009]

Miloslav Švandrlík - fotografie

Jeden z autorsky nejplodnějších současných českých spisovatelů. Narodil se v Praze roku 1932. Po vystudování základní školy prošel několik zaměstnání a nedoučil se instalatérem, ale po roce 1950 získal maturitu (v kurzu pro dělníky, umožňujícím složit maturitu bez středoškolského vzdělání). Poté studoval na DAMU, studia však po dvou letech zanechal, nevyšel mu ani přestup na FAMU.

Po ukončení studia se stal asistentem režie v poražském Vesnickém divadle. Poté nastoupil vojenskou službu (jako příslušních PTP), po jejímž ukončení byl krátce zaměstnán jako vychovatel korejských dětí. Až poté se Švandrlík stal profesionálním spisovatelem.

Spolupracoval s celou řadou divadel a časopisů (Dikobraz, Ohníček, ...). V těchto časopisech se často podílí tvorbou textů na vtipech a kreslených seriálech (komiksech) Jiřího Wintera Neprakty. Jednou z českých komiksových klasik je např. jejich seriál Sek a Zula, který vycházel v dětském časopise Ohníček.

Další životopisy: [1] [2] 

  
  

 

Zrovna teď musíš čůrat - Švandrlík Miloslav
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 266 Kč
Zrovna teď musíš čůrat - Švandrlík Miloslav
Tajemství ohnivých koulí - Švandrlík Miloslav
 
 
cena původní: 159 Kč
cena: 134 Kč
Tajemství ohnivých koulí - Švandrlík Miloslav
Přesýpací strejda - Švandrlík Miloslav
 
 
cena původní: 159 Kč
cena: 142 Kč
Přesýpací strejda - Švandrlík Miloslav

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist