<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Kurt Vonnegut Jr.
překlad: Jaroslav Kořán

GROTESKA,
aneb Už nikdy sami!

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 5 stran.]

 

Serving The Servant: Remembering Kurt Cobain - Goldberg Danny
 
 
cena původní: 449 Kč
cena: 377 Kč
Serving The Servant: Remembering Kurt Cobain - Goldberg Danny
No není to krása ? - jr. Kurt Vonnegut
 
 
cena původní: 198 Kč
cena: 176 Kč
No není to krása ? - jr. Kurt Vonnegut
Montage Of Heck (The Home Recordings) (Deluxe Edition) /Nirvana/ - Cobain Kurt
 
 
cena původní: 527 Kč
cena: 469 Kč
Montage Of Heck (The Home Recordings) (Deluxe Edition) /Nirvana/ - Cobain Kurt

 

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

   28   >

 

26

Po oněch orgiích nás rozlučoval vzájemný děs. Náš prostředník, Nornam Mushari, Jr., mi sdělil, že orgie Elizou otřásly ještě mocněji než mnou.

"Málem jsem ji nechal zase internovat -" řekl, "tentokrát pro její dobro."

* * *

Machu Picchu, prastaré hlavní město Inků na střeše peruánských And, se tehdy stávalo útočištěm boháčů a jejich parazitů, uprchlíků před sociálními reformami a ekonomickými krizemi, k nimž nedocházelo jen v Americe, ale ve všech částech světa. Uchýlilo se tam i několik plně vzrostlých Číňanů, kteří odmítli miniaturizaci svých dětí. A Eliza si tam najala přepychovou bytovou jednotku, aby byla ode mne co nejdál.

* * *

Když za mnou týden po orgiích přišel Mushari, aby mě informoval o Elizině záměru přestěhovat se do Peru, přiznal se, že i jeho smysl pro realitu byl vážně narušen, když seděl přivázán k jídelní židli.

"Připadali jste mi čím dál víc jako nějaké Frankensteinovy zrůdy," řekl. "Zmocnila se mě jistota, že se kdesi v domě nachází vypínač, kterým jste ovládáni. Dokonce jsem přišel na to, který vypínač to je. Sotvaže se mi podařilo uvolnit pouta, skočil jsem k němu a vyrval ho i s kořeny."

To Mushari vytrhl ze zdi termostat.

* * *

Na demonstraci svého přerodu se mi přiznal, že jeho úsilí o Elizino propuštění vycházelo z ryze sobeckých pohnutek. "Byl jsem hledačem pokladů," řekl, "pídil jsem se v psychiatrických ústavech po bohatých lidech, kteří tam neměli co pohledávat - a vysvobozoval jsem je. Chudáky jsem nechával hnít v šatlavě."

"I tak to byla užitečná služba," řekl jsem.

"Kristepane, to sotva," řekl. "Prakticky každá duševně zdravá osoba, kterou jsem dostal z ústavu, takřka vzápětí nato zešílela.

Připadám si najednou starý," řekl. "Už na to nestačím."

Haj hou.

* * *

Mushari byl našimi orgiemi otřesen do té míry, že přepustil Eliziny právní a finanční záležitosti týmž lidem, kteří pracovali pro mne a pro matku.

Připomněl se mi už jen jednou, o dva roky později, někdy v době, kdy jsem promoval na medicíně - mimochodem jako jeden z nejslabších z celého ročníku. Nechal si tehdy patentovat vynález. Na podnikatelské stránce deníku The New York Times byla jeho fotografie a popis patentu.

Národ v tom čase propadl mánii stepování. Mushari vymyslel podkůvky, které se daly přilepit na podrážky a pak zase sloupnout. Podle Mushariho jste je mohli nosit v sáčcích z plastické hmoty v kapse nebo v kabelce a nalepovat si je pouze ve chvíli, kdy se vám zachtělo stepovat.

 

   28   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist