NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Jan Zábrana


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

 


Impuls k jakékoli umělecké činnosti, vznikající z toho, že Bůh stvořil lidi nerovné, že "těm, kterým se něčeho nedostává", je zároveň dáno, že je cosi přerůstá.

Boha nelze proklít a odvrátit se od něho – právě tak nelze proklít matku. Nejsou náhodní, oba jsou daní. Bohu lze položit jedinou otázku: proč jsi mě potrestal? A tutéž i matce.

Co ještě je něco a co už není nic než "tvářící se nic".

Psát! Přála si Velká ZÁHADA, abychom něco spisovali? Ale kdepak... Píší ti, u nichž se v mechanismu Velkou ZÁHADOU naprogramovaném něco porouchalo. Lidé, které cosi žene ke spisování (malování atd.), jsou ty defektní škeble, do kterých se dostalo zrníčko písku... bolí tam, něčím se obaluje, hnisá a zajizvuje, v optimálním případě po tom zánětlivém konfliktu zůstane perla. Ale jsou to zmrzačené, zdeformované, nenormální škeble, se kterými se tohle děje. Mrzácké - ne zdravé... Mrzácké, mrzácké, mrzácké... Poškozené. Odmítnuté normálem.

Kde je ten hysterický ateismus, provokativně vystavovaný na odiv, po surrealistech zděděný ateismus? Jak to dneska všechno připadá směšné…Jen staré: ničeho příliš.

Opravdu – žít do sedmdesáti proto, abys dospěl k tomu, že jediné dvě věci, které jsou na tomto světě reálné, jsou Peníze a Smrt. Poznal jsem v životě tolik starců – a kde byla ta tisíckrát ožvaněná moudrost? Jediné dvě věci, na které po sedmdesátce slyšeli, byly Peníze a Smrt.

Akce tohoto týdne:

Jaroslav Hašek: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 156  101 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář - Eliáš Petr, Kalivodová Eva
 
 
cena původní: 360 Kč
cena: 313 Kč
Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář - Eliáš Petr, Kalivodová Eva
Když klec je pořád na spadnutí - Přidal Antonín, Zábrana Jan, Opelík Jiří
 
 
cena původní: 448 Kč
cena: 376 Kč
Když klec je pořád na spadnutí - Přidal Antonín, Zábrana Jan, Opelík Jiří
Socha z hlasů - Zábrana Jan
 
 
cena původní: 145 Kč
cena: 122 Kč
Socha z hlasů - Zábrana Jan

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist