<<< Literární doupě
Literární doupě

Roger Zelazny

ZBRANĚ AVALONU

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize si můžete přečíst jen jednu stranu.]

 

Amber 2 - Pušky Avalonu - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 195 Kč
cena: 167 Kč
Amber 2 - Pušky Avalonu - Zelazny Roger
Podvrženec - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 180 Kč
cena: 154 Kč
Podvrženec - Zelazny Roger
Amber a Chaos - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 219 Kč
cena: 179 Kč
Amber a Chaos - Zelazny Roger

 

   1   

 

 

SVĚT AMBERU JE NEKONEČNÝ. Místo, kde do něj vstupujeme je místem výchozím i konečným. Amber však není hrou náhod. Nejde v něm jen o moc a slávu, ale i o život, smrt a poznání. Roger Zelazny byl z vůle princů Amberu jmenován jeho kronikářem. Každá z deseti zpráv, kterou napsal o skutečném světě Amberu, je lidskými měřítky vzato, samostatnou knihou. Má počátek, střed a konec. Kdo si přečte jen první díl, doví se právě tolik kolik potřebuje. Stejně jako ten, kdo si přečte jen desátou knihu.

Avšak právě proto, že Zelazny má nějaké znalosti navíc a odměřuje je z vůle pánů Amberu po kapkách, má nejspíš smysl i to, že napsal knih právě deset.

Tato je v pořadí druhá. Mohla by být i první i desátá. Čas a prostor Amberu jsou totiž utvářeny mnohem zajímavěji a členitěji než čas a prostor Stínu zvaného Země, kde je nám dáno žít. Ale tohle je právě druhá kniha. Ovšem první, kterou vám nabízíme – v této edici. Doufejme, že ne poslední. Naše síly jsou však nesrovnatelně slabé proti silám, jimiž vládnou princové a princezny z Oberonovy krve.

Nekonečně proměnlivá mapa, podle níž se dá cestovat skutečností i jejími odlesky je v této knize. Amber je zároveň objevováním i rozpomínáním.

Ale možná je to jen rodinný seriál promítnutý do nekonečných světů. Povedení bratříčci a sestřičky z rozvětvené rodiny vládce Amberu bojují každý proti každému a používají všech prostředků. Uzavírají prchavá společenství a prchavá nepřátelství. Vědí však, že život je boj a akce a tak neztrácejí čas planým zármutkem a meditací. Raději nejdřív tasí meč a potom mluví.

Takový je i Corwin, jenž příběh Zelaznému vypráví. Byl potupen až na dno duše, oslepen a uvržen do temnice. Zdolav mnohé překážky silou svých paží a kouzel prchá. Vidí jediný cíl, pomstít se bratru Erikovi. Ten to všechno způsobil a teď sedí neotřesitelně na věčném trůně. Nezvážil však všechny možnosti. Mohl Corwina zabít a nezabil ho. A netuší, že Corwin zná tajemství zbraní, s jejichž pomocí by mohl projít silně střeženým Kolvirem.

Vstupujete do říše Amberu. Konec je začátek a začátek je konec. Žádné překvapení není vyloučeno, ba je jisté, že každá možnost se uskuteční. V sázce však není jenom trůn. V sázce je život.

 

   1   

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist