<<< Literární doupě
Literární doupě

Roger Zelazny

OBERONOVA RUKA

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Amber 4 - Paže Oberonova - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 160 Kč
cena: 140 Kč
Amber 4 - Paže Oberonova - Zelazny Roger
Podvrženec - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 180 Kč
cena: 160 Kč
Podvrženec - Zelazny Roger
Amber a Chaos - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 219 Kč
cena: 186 Kč
Amber a Chaos - Zelazny Roger

 

   1   >

 

 

VSTUPUJETE DO NEKONEČNÉHO SVĚTA AMBERU. Vstupujete do něj v místě, které je počátkem i koncem, zápletkou i rozuzlením. Čas Amberu, proti němuž je čas naší země pouhým odleskem, se smrštil očekáváním. Princové a princezny Amberu, divocí a nádherní bohové, kdysi hrdinně a sebejistě soupeřící o moc, se ocitají před něčím, co by mohlo být silnější než oni. Jako přízrak se nad zdánlivě věčným a neohrozitelným Amberem vznáší zánik.

Po tajemném zmizení zakladatele říše a otce svárlivých následníků, krále Oberona, dostal krásný, tvrdý a křišťálově jasný svět trhliny. Až ke kdysi nedotknutelným hranicím Amberu se valí nevyčerpatelné voje sil Chaosu. Nemožná cesta byla pro ně otevřena. A zdá se, že ji opojen bojem o vládu otevřel některý z Ambeřanů. Nemilosrdný, ale dravý boj o moc se mění v boj o holé přežití. Svět vášnivých bohů, ohrožených jen násilnou smrtí, o němž podává Zelazny svědectví, je obnažen a ohrožen.

Princ Corwin, kdysi zuřivý a krvelačný pretendent trůnu, vedený jen myšlenkami slávy a odplaty, pomalu sám v sobě pociťuje odpovědnost za ohrožený svět.

Začíná tušit, že příčina úpadku Amberu je hlubší, než o jaké se dosud dohadovali. Leží mimo říši a snad v ní hraje roli zmizelý Oberon, snad i těžko ovladatelný Kámen rozhodnutí. Ten předal Corwinovi na smrtelném loži jeho nenáviděný bratr Erik. Jenže Kámen dokáže víc, než jen ovládat počasí. Málem Corwina zahubí.

Kdo však otevřel cestu silám Chaosu? Kdo je jejich spojencem mezi Ambeřany? Může to být Brand, který je za tajemných okolností vězněn? Nebo Fiona, která zřejmě vládne silami, o nichž ostatní nemají potuchy?

Neprůhledný je i Bleys, který sice s Corwinem útočil na Amber proti Erikovi, ale jeho skutečné úmysly jsou temné. Snad jedině nepřekonatelný šermíř Benedikt, který se straní moci a poctivý Random jsou zdánlivě stranou hry. Jenže kdo může vědět, co si prolhané děti Amberu, mistři klamu, myslí doopravdy?

Boj princů a princezen ještě neustal. Kdosi zavraždi Cainea a to tak dovedně, že podezření padá na Corwina. Osvobozen je Brand, ale první chvíle svobody mu kalí těžká rána dýkou. Kdosi velmi silný se pokusí zabít i Corwina, ten však se štěstím prchá do stínu Země, kde kdysi strávil dlouhá léta vyhnanství.

Po návratu svede tuhou půtku na nebeském odrazu Amberu, Tir-na Nog’th, málem podléhá, ale přináší odtamtud mechanickou paži pro jednorukého bratra Benedikta. Hned nato Corwin, Random a smrtelník Ganelon ze Stínu stopují erbovního Jednorožce. Ten je vede k místu, kde se záhady protínají.

 

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist