<<< Literární doupě
Literární doupě

Roger Zelazny

RYTÍŘ STÍNŮ

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Rytíř říše stínů -
 
 
cena původní: 175 Kč
cena: 155 Kč
Rytíř říše stínů -
Podvrženec - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 160 Kč
cena: 150 Kč
Podvrženec - Zelazny Roger
Podvrženec - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 180 Kč
cena: 160 Kč
Podvrženec - Zelazny Roger

 

   1   >

 

 

MERLIN, CORWINŮV SYN, je důležitou, snad nejdůležitější figurou ve hře o osud Amberu i Dvorů Chaosu. Snad jej k tomu předurčují jeho příbuzenské vztahy k vládnoucím rodům obou Pravých světů, snad cosi tajemného v jeho minulosti. O Merlinův život usilují téměř všichni, které potká. A přitom Merlin, ve Stínu Země Merle Corey, nemá žádné ambice, nebo o nich aspoň neví. Stačí mu radost z nebezpečné hry, při které dává v sázku život.

Merlin je velmi sebejistý a velmi si váží své schopnosti postarat se o sebe sama. Nerozumí příliš tomu, co se okolo něj děje a proč se to děje. Věří však svým nápadům, své síle a kouzlům, která ovládá. Bojuje na vlastní pěst, nehledá spojence, řídí se svým citem pro situaci a fair zápas. Nemůže však věřit ani těm, kteří se chovají přátelsky.

Výjimkou je podivná bytost, která dokáže měnit těla a jedinou její touhou je Merlina ochraňovat i proti jeho vůli. Její ochrana není neohrabaná a už se mnohokrát stalo, že od Merlina odvrátila smrtící ránu. Avšak tato bytost, démon tyga, nemá vlastní vůli. Někdo velmi mocný ji musel přivolat z nepřehledných oblastí za Okrajem světa, aby na Merlina dohlédla.

Legendární tvůrce Amberu, král Oberon, měl ve svém životě mnoho žen. Jeho děti, které dokážou projít Vzorem a získat tak Moc, je mnohem víc, než si sebejistí vládci Amberu, legitimní Oberonovy děti, mysleli. Mnoho je bytostí nadaných Sílou. Jediný Merlin však ovládá umění Amberu i Chaosu. A neváhá je použít.

Spolu s nevyzpytatelnou Jasrou, milenkou zrádce Amberu Branda, se vydává k rozhodujícímu boji do Pevnosti Čtyř Světů, kde tuší rozluštění svých existenčních problémů.

Pevnost, v níž je uzavřen zdroj ohromné energie, ovládá čaroděj Maska, jehož Merlin už v jednom kouzelnickém souboji porazil. Avšak Maska může udělat z Merlinova nevlastního nemotorného bratra Jurta nadlidskou bytost, a dát tak jeho příšerné nenávisti nevídanou sílu. Merlin zápasící s časem se pokusí jediným zuřivým útokem Pevnost dobýt. Magický souboj, při němž je oheň vrhán ze strany na stranu, končí Merlinovým vítězstvím. Pevnost však hoří, její zdi se hroutí. Energie je uvolněna.

Uprostřed zkázy je Merlin konfrontován s něčím, co předčí podivnosti kouzel. Ohromující poznání odkrývá dočista nové souvislosti…

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist