<<< Literární doupě
Literární doupě

Roger Zelazny

PRINC CHAOSU

náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

Amber - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 2971 Kč
cena: 2407 Kč
Amber - Zelazny Roger
Amber 1 - Devět princů Amberu - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 195 Kč
cena: 168 Kč
Amber 1 - Devět princů Amberu - Zelazny Roger
Amber 2 - Pušky Avalonu - Zelazny Roger
 
 
cena původní: 195 Kč
cena: 168 Kč
Amber 2 - Pušky Avalonu - Zelazny Roger

 

   1   >

 

 

PŘÍBĚH PRINCŮ A PRINCEZEN AMBERU KONČÍ. Uzavírá se kruh velkého vyprávěni, které zprostředkoval pozemšťanům Roger Zelazny. Zbývá vybojovat poslední zápasy, zbývá zodpovědět poslední otázky.

Merlin, syn Corwinův, který stojí rodem i duchem uprostřed mezi říší Řádu — Amberem a hájemstvím nevyzpytatelných kouzel — Chaosem, stojí před nejtěžším úkolem ve svém životě. Pomůže mu jeho nezdolná sebedůvěra, suchý humor a štěstí v boji se silami, které jsou větší než jeho a hrozí zahubit samu podstatu světa?

Je Julie, jeho bývalá milenka, potměšilým duchem nesmírné moci, nebo se jen nehledíc na riziko snaží získat přízeň milovaného muže a přesvědčit ho o své ceně?

Velký příběh končí. Zelaznyho sága, začínající zdánlivě banální autonehodou pozemšťana získala nejen přízeň kritiky, ale i milionů čtenářů na celém světě. Snad proto, že princové a princezny, mágové a stvůry neztrácejí uprostřed hvězdných půtek smysl pro humor, možná i proto, že motivace hrdinů Amberu nejsou natolik vzdálené našim.

Classic uvedl toto rozsahem ohromující dílo s nemalými nadějemi a s pevnou vírou v jeho kvalitu. Přesto jsme se trochu obávali, jak čtenáři přijmou onu nevídanou sílu fantazie, tvořící stále nové a nové světy i zápletky. Obavy se rozplynuly a naděje byly naplněny. Žebříčky prodeje knih sci-fi a fantasy jasně hovoří o tom, že tisícům lidí zpříjemnil nadzemský příběh jejich pozemský život.

Avšak každý příběh, i ten, který je živen nevyčerpatelnou silou fantazie, končí. S trochou smutku vám nabízíme úplně poslední díl. Povzbuzeni vašim zájmem a příznivým přijetím, chceme vám však nabídnout příběhy stejně slavné, stejně důmyslné a stejně zábavné, jako je Amber.

Napsali je stejně proslulí a stejně cenění autoři jako Roger Zelazny. V nejbližších měsících vám nabídneme další fantastické ságy. ELENIUM Davida Eddingse se stalo v Americe bestsellerem. Je srovnáváno s nesmrtelnými Tolkienovými příběhy. Svět říše Elenie se podobá i nepodobá Amberu. I v něm vládne meč a magie, i v něm se střetá pravda s klamem i v něm se lidé ukazují v boji. Stejně dravý je i spád děje. Elenie však není Amber, jako Eddings není Zelazny. Jiná je jejich fantazie, jiná je krása jejich světů.

ELENIUM je odborníky hodnoceno jako jedna z nejlepších fantasy posledních let vůbec.

Další fantasy ságou, kterou vám nabídneme, jsou knihy INKARNACE neboli vtělení. Smrt, která se dostala na zem — toto téma provází lidstvo od počátku věků. Smrt musí být skoro všude, aby mohla konat své dílo zkázy. Co když se však musí vtělit do současného člověka, který ji omylem zastřelil — a naprosto netuší co se děje, — avšak někdo ji přeci nahradit musí?

Příběh vtělené smrti, který napsal brilantní a i u nás dobře známý Piers Anthony. Román „Na bledém oři“ je první knihou INKARNACE. Následují další: o vtěleném času, válce, osudu a přírodě.

Rozhodně však nejde o těžkou filosofii. Myšlenkově silné téma zvládá Anthony s úžasnou lehkostí ne nepodobnou Zelaznyho mistrovství. Amber prostě končí, je to tak. Je nám to líto, neboť to je krásný příběh.

Oceán příběhů je však nekonečný stejně jako hlubina života. A odrážejí se v něm velké hvězdy. Další v pořadí se jmenují Eddings a Anthony.

 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

TOPlist