<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Douglas Adams

HOLISTICKÁ DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ DIRKA GENTLYHO
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Adams je chlapík, jenž vymyslel ty skvělé báchorky o Stopařově průvodci galaxií. Je to Angličan a na jeho knížkách je to určitě poznat. Ještě tak by to mohl být Čech (proto asi u nás má tolik příznivců) nebo Žid, ale to by asi byl humor jeho knížek ještě černější. Ne že by byl černý málo!

Dirk Gentley je detektiv, který nepoužívá trapných pátracích metod svých profesionálních a amatérských kolegů. Je to Angličan a humor má naprosto suchý.

Originál Holistické kanceláře vyšel v roce 1987, tedy v době, kdy Stopařův průvodce byl už klasikou (na západ od našich hranic) a jeho autor si chtěl asi odpočinout. Vymyslel si tedy ptákovinu z univerzitního prostředí (ale neberte to příliš doslova), jiných galaxií, dávné minulosti, daleké budoucnosti, policejní stanice i záhrobí, kde vystupují elektromnich, programátor, profesor, sekretářka, duch… Mohl bych pokračovat, ale bylo by to na dlouho.

Dirk Gentley odmítá otisky prstů, výslechy svědků, soudní pitvy, konfrontace a ostatní balast, protože dobře ví, že nejdůležitější jsou souvislosti. A tak zločin je nakonec odhalen díky kvantové mechanice a díky ní je také zachráněn svět, lidstvo, hlavní podezřelý i Dirkovo konto. A na co se zeptal král Jiří III? Co odpověděl Profesor Urban Chronotis? To vše se dozvíte ještě před zakončením “Pokračování příště” a navíc v dobrém překladu Jany Koubové. Kniha obsahuje na dnešní poměry minimum pravopisných chyb, což je pro mne vždy příjemným překvapením.

 

Tomáš Písař, tamto.mysteria.cz

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist