<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Richard Bach
překlad: Zora Šíchová

ÚTĚKY Z BEZPEČÍ/DOBRODRUŽSTVÍ DUŠE
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze:

Richard Bach je vedle Exuperyho asi druhým nejznámějším letcem–spisovatelem. Také jeho vedlo odpoutání se od země k otázkám filozofickým, náboženským a lidským. Bachův Racek Jonathan Livingston (1972) se u nás před lety objevil nejprve v samizdatech. Knížka Útěky z bezpečí vychází na kvalitním papíře, v pěkné grafické úpravě, a v překladu Zory Šíchové (1997). Péče vydavatele naznačuje, že se čtenář bude k Útěkům vracet. Autor a vypravěč vystupuje v zajímavé dvojroli dospělého muže a chlapce, kterým kdysi byl. Obě postavy spolu diskutují a snaží se pozorumět si. Děj bohatě využívá leteckých zážitků autora. Bach býval profesionálním pilotem americké armády, potom redaktorem leteckých časopisů, autorem stovek článků a povídek. Má lehký, lyrický styl, který ozvlášťňují aviatické termíny. Na Útěky by mohla platit stejná poznámka, jakou kdysi spisovatel Ray Bradbury pronesl o Racku Livingstonovi: “Díky Bachovi jsem získal dvě věci. Zažil jsem pocit létání a byl jsem opět mladý. Za oboje jsem mu velice vděčný.”

Irena Přibylová, tamto.mysteria.cz

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist