Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Dave Barry


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Dave Barry - životopis

Dave Barry
[3.7.1947-]
Dave Barry - fotografie
[1] [2] [3]

Známý americký humorista, sloupkař, nositel Pulitzerovy ceny a autor řady knih. Narodil se ve městě Armonk státu New York roku 1947.

V letech 1983 - 2004 psal pravidelně zábavné sloupky pro floridské noviny Miami Herald. Jeho humor vychází z pozorování každodenní reality, často zprostředkované dopisy čtenářů jeho sloupků, rozvíjené a doplňované jeho fantazií, což někdy rozlišuje svou oblíbenou frází "tohle si nevymýšlím".

V roce 2002 vydal Barry román Velký průšvih. Česky vyšly dále jeho knihy Dave Barry si na to musí sednout, Bave Barry je z Marsu a z Venuše, Dave Barry v kyberprostoru, Zlozvyky Davea Barryho a především asi nejproslulejší Barryho kniha Rukověť správného chlapa.

Dave Barry také hraje na sólovou kytaru ve skupině Rock Bottom Remainders tvořené slavnými americkými spisovateli.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 10 elektronických knih (PDF+ePub)     za 437  219 Kč (-50%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist