<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Ray Bradbury

VZPOMÍNKY NA VRAŽDU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Malý vrah

Alice porodí dítě. Ale ona i její manžel David tuší, že ho Alice nemá ráda. Chová k němu odpor, má strach, říká mu vrahu. Tvrdí, že ji dítě chce zabít. Už při porodu málem umřela a teď? Dítě celé noci brečí, nenechá Alici spát, vysiluje ji a dohání k šílenství. Zdá se jí, že po nocích chodí po domě něco malého a tichého. David je rozumný a prosí Alici, aby šla k psychiatrovi.

Jednou v noci, když dítě začne řvát a David ho jde zklidnit, uklouzne na hadrové panence a málem se zabije pádem ze schodů. Náhoda. Nazítří, když se vrací z práce, najde Alici mrtvou. Uklouzla na hadrové panence a spadla ze schodů. David uvěří, že dítě je vrah a pojmenuje ho Lucifer. Myslí, že dítě už umí chodit, ale skrývá to a že celé noci probdí a přemýšlí nad svými vražednými plány. Nevinné, dokonale inteligentní, schopné instinktivně myslet.

Dítě se rodiče snažilo všemožně zabít. Pak přišlo na hadrovou panenku, jak jednoduché. A motiv? Matka ho porodila. Vytáhla ho ze snů v jeho tichém, klidném světě a přivedla ho na tento velký,nebezpečná svět.

Doktor Jeffers, co asistoval u porodu dítěte, Davida uklidňuje a dá mu prášky na spaní. Ráno, když ho jde zkontrolovat, najde Davida mrtvého. Udusil se plynem. Sebevražda to nebyla, David celou noc spal a nikdo jiný v domě nebyl. Až na dítě. Jeffers postřehne malý stín a jde se podívat do dětské postýlky - je prázdná. Měli pravdu. Jeffers si uvědomí, že té zrůdě pomáhal na svět, a tak mu z něj taky pomůže. Vytáhne skalpel.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist