Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Dan Brown


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Dan Brown - životopis

Dan Brown
[22.6.1964]
Dan Brown - fotografie
[1] [2] [3]

Americký spisovatel thrillerů Dan Brown se narodil v Exeteru (New Hampshire), ve stejné ulici, ve které žil John IrvingJohn Winslow Irving
[2.3.1942]
. Stal se proslulým zejména svým bestsellerem Šifra mistra Leonarda.

Brown je synem profesionální hudebnice a středoškolského profesora matematiky (který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire). Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, roku 1986 pak absolvoval vysokou školu Amherst College.

Nějakou dobu učil angličtinu a tvůrčí psaní na Phillips Exeter Academy. V roce 1996 se pustil do psaní svého prvního románu Digitální pevnost, který se brzy stal bestsellerem, a Dan Brown se dal na dráhu spisovatele na plný úvazek. Brown je známý svým zájmem o kryptografii a tajemné záležitosti. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka, často ho doprovází na jeho studijních cestách a podílí se na jeho "výzkumech".

I další Brownovy romány Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda a Pavučina lží se staly světovými bestsellery. Šifra mistra Leonarda zvedla takovou vlnu zájmu, že ji Vatikán přidal na "index". Byla již přeložena do 42 jazyků, prodalo se jí více než 10 mil. výtisků a byla také zfilmována.

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta EcaUmberto Eco
[5.1.1932-19.2.2016]
.

Akce tohoto týdne:

Karel Václav Rais: balíček 15 elektronických knih (PDF+ePub)     za 521  208 Kč (-60%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist