<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Charles Bukowski
překlad: Jan Jařab

FAKTÓTUM
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Opět výborná Bukowského kniha o Americe, práci, pití a ženských. Chinaski je tentokrát ještě mladík, který se toulá po celých státech, střídá, hledá a zase ztrácí spoustu zaměstnání, ale i žen a s nimi i spoustu pokojů v odporných domech. Chinaski však příliš nezoufá - život bere takový, jaký je, ale hlavně se snaží si užít, v čemž mu práce samozřejmě hodně vadí, takže ji bere jen v nouzi a jen dočasně. Přesto ale vystřídá mnoho "zajímavých" nudných míst, většinou však špatně placených. Je doba války, ale přesto není volných míst dostatek, případně zbývají jen ty nejhorší. I tak se však na Chinaskiho občas usměje štěstí hlavně v podobě žen, krásných - nohatých a prsatých, ochotných a popíjejících podobně jak on. Faktótum je kniha o zoufalství, nouzi a o hledání, ale taky o pohodě, když si člověk užívá, a samo, že v ní nechybí ani kapku černej humor. A navíc je Chinaski neodveden a tedy se podobá spoustě z nás modroknížáků.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist