<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Charles Bukowski
překlad: Tomáš Piňos

TĚŽKÝ ČASY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Útlá knížka plná povídek na oblíbená témata, jako jsou pití, ženy a sex.
Těžký časy se od ostatních Bukowského děl výrazně liší, protože jsou jakoby o více lidech. Hlavní postavou už není pouze Henry Chinaski, ale přidávají se další, nicméně většinou typově podobní - spisovatelé, alkoholici, rváči a úspěšní či nešťastní milenci.
Příběhy jsou tu takové, že si člověk říká: No teda, to je ale divný, to je úplně něco jinýho... Po zamyšlení se však najednou začnou vynořovat mnohé okolnosti, které vypovídají o opaku - ty příběhy jsou ze života, dokonce z běžnýho. Jsou zvláštní, jsou divný, ale jsou reálný. Jsou o spodině a o bohémech, jsou o úchylkách a násilí, jsou o depresi ze světa, ale i o radosti, že ještě žijem a že nemusíme nic dělat, jen si užívat... Bukowski píše o prostředí, které zná a kde mu je evidentně dobře, píše o věcech zdánlivě přízemních a nepodstatných, ale kdo hledá, najde tam neskutečně výstižné glosy na mnoho podstatného (sociální problémy, sobectví, policejní zvůle...).
 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist