Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Anthony Burgess


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

John Anthony Wilson Burgess - životopis

John Anthony Wilson Burgess
[25.2.1917-25.11.1993]
John Anthony Wilson Burgess - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Anthony Burgess (vlastním jménem John Burgess Wilson) nepatří zrovna mezi autory, které by „škatulkáři“ zařadili mezi britské klasiky dvacátého století, a to přesto, že mu patrně náleží titul nejplodnějšího britského autora poslední doby. Ačkoli svou první knihu publikoval až v sedmatřiceti letech, stihl napsat zhruba třicet románů, ale také asi patnáct titulů literatury faktu, dvě knihy pro děti, dvoudílnou autobiografii, román ve verších, několik televizních scénářů a bezpočet kritických článků a recenzí.

O Burgessově nesmírném záběru svědčí i výčet jeho povolání: romanopisec, básník, filmový scenárista, hudební skladatel, pianista, libretista, učitel, jazykovědec, kritik v oblasti literatury, filmu, divadla, ale také gastronomie… Stejně tak bydlišť tohoto spisovatele bychom našli nepočítaně: Anglie, Gibraltar, Malajsie, Brunej, Malta, Itálie, Spojené státy, Monako, Francie, Švýcarsko. Pokud bychom chtěli uvést vlastnosti charakteristické pro Burgesse a jeho dílo, zmínili bychom především plodnost, rozhled, erudici, kosmopolitismus. A také smysl pro humor a snahu pobavit čtenáře, která je společná všem jeho románům, temně satirický Mechanický pomeranč (1962) nevyjímaje.

Další životopisy: [1] [2] [3] 

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist