<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

William Burroughs

TEPLOUŠ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Norman Mailer: "Jediný žijící americký spisovatel, kterého by bylo možné označit za génia."

Martin Amis, Observer: "Hloubavou a citlivou studií neopětované lásky se Williamu Burroughsovi opět podařilo šokovat celý svět...
Ve zpětném pohledu tato kniha dává jeho dílu lidský rozměr."

Autor popisuje svůj život v Mexiku jako život Leea. Lee je Američan žijící v Mexiku a má hodně přátel. Lee je homosexuál a chodí do barů pro homosexuály, kde hledá známost.

Jednoho dne pozná mladého Allertona a zamiluje se. Zdá se, že Allerton není stejného zaměření jako Lee, ale i přesto se s Leem stýká.

Znenadání Allerton ve vztahu ochladne a Lee se ho snaží získat znovu zpět, ale moc se mu to nedaří. Lee má v plánu získat yage (drogu), která roste v Jižní Americe a chce po Allertonovi, aby jel s ním. Nabízí mu, že může kdykoliv odjet. Allerton s ním nakonec jede.

Lee mívá abstinenční příznaky, protože je závislý na drogách. Věří, že pomocí yage lze ovládat myšlení. Chce yage získat od indiánů, ale když vidí, že je to beznadějné, vrací se zpátky do Mexika. Později se Lee dozvídá, že Allerton odjel do Jižní Ameriky dělat plukovníkovi a jeho ženě průvodce.

V tomto Burroughsově díle se odráží jeho negativní pohled na Mexičany.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist