<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Orson S. Card
překlad: Radomír Suchánek

ZRADA
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize můžete listovat pouze v rozmezí 2 stran.]

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

   1   >

 

Poznámka autora

Planeta jménem Zrada byla druhou knihou, která mi vyšla. Od té doby uplynula řada let a já se tu dobu dozvěděl trochu víc o tom, jak se může a má vypravovat. Příběhu Lanika Muellera stále ještě věřím, a když jsem toto vydání připravoval, ponechal jsem základní příběh tak, jak byl. Změnil se způsob, jakým jej předkládám – tón, tempo, srozumitelnost. Výsledkem je, že tato kniha obsahuje přibližně deset procent nového materiálu a menších úprav doznala prakticky každá stránka. Touto revizí jsem se nechtěl pokusit vyprávět příběh Lanika Muellera tak, jako bych jej v roce 1988 psal poprvé – takový román, který kvůli časové tísni nebude nikdy napsán, by byl o polovinu delší než tento a bylo by v něm věnováno více prostoru rozvinutí dalších postav a vztahů. Nikoli, toto vydání zachovává jednoduchost originálu, příběhu o objevu, který učinil jeden mladý muž, a o tom, jak tento objev změnil jeho svět i jeho samotného.

Chtěl bych poděkovat své matce Peggy Cardové, jež celý román přepsala z paperbackového vydání u Dellu, abych jej mohl dostat do počítače ve formátu WordPerfect a provést v něm úpravy; své ženě Kristině, která si přečetla první verzi nového vydání, tak jak vyšla z tiskárny, a pomohla mi udělat tento román srozumitelnějším, logičtějším a působivějším, než bych to dokázal sám; a své sestře Janice Cardové za znamenitou práci, kterou odvedla na úpravě a zjednodušení mapy obydleného kontinentu planety Zrada. 

   1   >

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist