Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Neal Cassady


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Neal Cassady - životopis

Neal Cassady
[8.2.1926-4.2.1968]
Neal Cassady - fotografie
[1] [2] [3]

Narodil se 8. února 1926 v Salt Lake City, když byli jeho rodiče na cestách.

Jeho matka zemřela, když mu bylo deset let. Žil s otcem, silným alkoholikem, a osmi nevlastními sourozenci, kteří ho neměli moc rádi a týrali ho. V 16 letech ho policie zadržela za krádeže aut a poslali ho do nápravného zařízení, z něhož několikrát utekl a žil sám na ulici.

Studoval na Columbijské univerzitě v New Yorku, kde se seznámil s Jackem KerouacemJean Louis Lebris de Kerouac
[12.3.1922-21.10.1969]
a Allenem GinsbergemIrwin Allen Ginsberg
[3.6.1926-5.4.1997]
.

V jeho životě se objevilo mnoho žen, ale jenom k jedné se vracel stále ke Carolyn. Seznámili se spolu přes Billa Tomsona a 1. dubna 1948 se vzali. Neal pracoval u Jižní Pacifické železnice. Měli spolu tři děti - Cathleen Joanne, Jami a John Allen. Neal měl děti i s jinými ženami.

Jednu dobu s nimi žil i Jack. Jack miloval Neala i Carolyn. Tvořili spolu dokonalý přátelský, ale i milostný trojúhelník, ale muselo to skončit, protože Neal začal žárlit, přestože to byl vlastně jeho nápad. A tak Jack odjel do Mexika a Neal s Carolyn odjeli za příbuznými.

Neal nedokázal žít ve stereotypu, několikrát se pokusil i o sebevraždu. Stále vyhledával nové věci, a proto často opouštěl Carolyn kvůli jiným ženám a večírkům s přáteli. Carolyn ho několikrát vyrazila z domu, ale stejně se k sobě vrátili a odpustili si.

Neal se dostal do vězení s marihuanou. Carolyn už nedokázala snést jeho způsob života. Neal se čím dál víc měnil a už to nebyl on. Z vězení se vrátil k rodině, ale nevydržel tam dlouho. Odešel od nich a Carolyn mu zakázala i nečekané návštěvy s jeho přáteli kvůli dětem. Neal ztrácel pevný bod života, ztrácel smysl normálně žít……večírky, ženy, vězení - to byl jeho život. Nakonec odjel do Mexika, kde ho našli v bezvědomí u železniční tratě, den na to zemřel. Byl zpopelněn a zase se vrátil ke Carolyn a jeho dětem.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist