<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Anton Pavlovič Čechov

DRAMA NA LOVU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Soudce Kanyšev jezdí za hrabětem na zámek, kde spolu pořádají divoké pitky a kupují si děvčata.

Jednou se spolu procházeli po zámeckém okolí a narazí na domek, v němž bydlí krásná Olga se svým pomateným otcem. Olga se do Kanyševa zamiluje a on do ní. Potají se spolu schází a milují se.

Jednoho dne se Kanyšev dozví, že si Olga bere starého správce zámku Urbenina, který ji po dlouhá léta miloval. Olga se stává čím dál tím víc náladová a nepříjemná. Nakonec od Urbenina uteče a jde k hraběti. Hrabě tedy propustí Urbenina a ten se usadí v nějakém domku a pořád pije a zanedbává rodinu.

Potom přijde lov na ptáky. Sejde se tam hodně lidí, a když je lov skončen, usadí se společnost u lesa a odpočívají. Je tam i Kanyšev a Olga. Po velké hádce Olga odběhne do lesa a Kanyšev běží za ní. Náhle se ozve výkřik a začne probíhat pátrání. Najednou se z lesa vynoří Urbenin a má zakrvácené ruce. Někdo konečně našel mrtvou Olgu a soudce Kanyšev dostane tento případ.

Urbenin je podle Kanyševa jednoznačně vinný, ale ukáže se, že v tom lese ještě ležel opilý sluha Kuzma, který začíná být také podezřelý. Kuzma si vzpomíná, kdo si o něho otřel krvavé ruce, ale chce to říct Kanyševovi až nazítří. Ve vazbě ho však někdo zabije. Urbenin je tedy usvědčen a poslán na galeje.

Po osmi letech se Kanyšev přiznal, že zavraždil Olgu on sám v návalu vzteku.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist