<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Agatha Christie

ZLO POD SLUNCEM
ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Hercule Poirot seděl v trávě na vrcholu ostrova. Malinko po levici začínal ocelový žebřík, který vedl dolů do Zátoky skřítků. Všiml si, že kolem žebříku bylo několik rozeklaných balvanů, které tvořily snadný úkryt pro každého, kdo se chystal slézt dolů na pláž. Z pláže samotné bylo odtud zvrchu vidět jen málo, neboť útesy byly převislé. Hercule Poirot vážně pokyvoval hlavou. Dílky jeho skládačky do sebe začaly zapadat. V duchu ty jednotlivé dílky probíral, zvažoval každý jako samostatnou věc. Jedno ráno na pláži několik dní před smrtí Arleny Marshallové. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět různých poznámek vyslovených to ráno. Večer při bridži. U stolu byl on, Patrick Redfern a Rosamund Darnleyová. Christine se vzdálila, když byla tichým hráčem, a zaslechla jistý rozhovor. Kdo ještě byl v hale v tu dobu? Kdo tam nebyl? Večer před zločinem. Konverzace, kterou vedl s Christine na útesu, a scéna, které byl svědkem cestou zpátky do hotelu. Gabrielle č. 8.

Nůžky.

Zlomená troubel dýmky.

Láhev hozená z okna.

Zelený kalendář.

Balíček svíček.

Zrcadlo a psací stroj.

Klubko jasně fialové vlny.

Dívčiny náramkové hodinky.

Voda odtékající z vany.

Každý z těchto nesouvisejících faktů musí zapadnout do svého určeného místa. Nic nesmí zůstat nevysvětleno. A pak, s každým konkrétním údajem na správném místě přejít k další úvaze: jeho vlastní přesvědčení o přítomnosti zla na ostrově. Zlo... Podíval se na strojem psaný papír, který držel v rukách. Nellie Parsonsová - nalezena uškrcena v opuštěné houštině blízko Chobhamu. Nikdy nebyla objevena žádná stopa po jejím vrahovi. Nellie Parsonsová? Alice Corriganová. Velmi pozorně četl podrobnosti o smrti Alice Corriganové.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist