<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Arthur C. Clarke

DĚVĚT MILIARD BOŽÍCH JMEN
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Hlídka

“Cosi“ postavilo před miliony let na Měsíci podivnou třpytivou pyramidu vysílající silové pole, která sledovala vývoj Země a podávala o něm zprávy. Lidé pyramidu našli, ale nebyli schopni ji otevřít, tak ji nakonec zničili. Signály z pyramidy utichly a „cosi“ obrátilo svou pozornost na Zemi.

Čtvrtý den

Thaarové, velice vyspělá civilizace, se telepaticky spojí s Willamem Crossem a žádají ho, aby varoval lidstvo před výbuchem Slunce, který nastane podle jejich výpočtů za 4 dny. Thaarové mohou lidstvo zachránit, ale Will jim nevěří, navíc je opilý a myslí si, že je to jen přelud jeho fantazie. Následující dva dny prožil napůl v mrákotách a napůl s příšernými bolestmi hlavy a na hrozbu dočista zapomněl. Třetí den ho začala dráždit jakási podivná, nejasná vzpomínka. A čtvrtý den, ten už nikdy nenastal.

Devět miliard božích jmen

Kdesi vysoko v horách tisknou mnichové pomocí počítače všechny kombinace ne více než devíti písmen, protože věří, že jedna z kombinací je skuteční boží jméno a že až práci dokončí, nastane konec světa. Počítač tiskne poslední kombinace a nad hlavami lidí pomalu vyhasínají hvězdy.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist