Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Paulo Coelho


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Paulo Coelho - životopis

Paulo Coelho
[24.8.1947-]

Tento spisovatel, patřící v současné době mezi deset nejprodávanějších spisovatelů světa, se narodil se roku 1947 v brazilském Rio de Janeiru. Když nesplňoval představy rodičů o vzorném studentovi, opakovaně ho posílali do ústavu pro choromyslné. Na konci šedesátých let ho uchvátilo hnutí hippies, vstupoval do levicových organizací, zkoušel drogy i černou magii, psal divadelní hry, sám vystupoval jako herec, napsal několik desítek textů pro známého brazilského zpěváka. Byl třikrát uvězněn.

Ke psaní ho v osmdesátých letech přivedla jeho dnešní manželka, malířka Cristina Oticica, se kterou uskutečnil půlroční cestu kolem světa poté, co přišel o lukrativní místo v nahrá vací společnosti. Po úspěchu knihy Alchymista   následovaly tituly, z nichž v češtině vyšly například Veronika se rozhodla zemřít  , U řeky Piedra jsem usedla a plakala  , Ďábel a slečna Chantal  .

Hodně cestuje, a když nepracuje na knize, píše pravidelné sloupky do novin. Přestože Prahu považuje za bezkonkurenčně nejkrásnější město světa, jinde než v rodném Rio de Janeiru, by žít nechtěl.

Další životopisy: [1] [2] [3] [4

Akce tohoto týdne:

Karel Václav Rais: balíček 15 elektronických knih (PDF+ePub)     za 521  208 Kč (-60%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist