Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Paulo Coelho


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Paulo Coelho - životopis

Paulo Coelho
[24.8.1947-]

K dnešnímu dni vyšlo na 280 překladů v 58 jazycích a prodej dosahuje téměř 56 miliónů výtisků ve 150 zemích. Různé tituly z pera Paula Coelha obsadily během 15 let čelná místa na žebříčcích bestsellerů na celém světě. Podle agentury Reuters (8. října 2003) se Paulo Coelho řadí mezi tři nejúspěšnější spisovatele na světě.

Paulo Coelho vedl život plný extrémů. Jeho mládí je poznamenáno rebelstvím. Patřil mezi hippie. Napsal texty k populárním písním některých slavných brazilských hvězd popmusic, včetně Elis Reginy a Raula Seixase. Krátce nato pracoval jako novinář.

V roce 1986 Paulo Coelho prošel pouť do Santiaga de Compostela, středověkou poutnickou stezku mezi Francií a Španělskem. Později své zážitky z této cesty popsal v knize „Poutník“, publikované v roce 1987. V dalším roce založila druhá kniha „Alchymista“   autorovu celosvětovou proslulost. Tato kniha si již získala statut moderní klasiky a je předmětem obdivu na celém světě. Příběh je považován za nadčasový a zřejmě bude okouzlovat a inspirovat mnoho nových čtenářů budoucích generací.

Paulo Coelho získal nesčetná prestižní mezinárodní ocenění. Kritici oceňují zejména jeho poetický, realistický a filozofický styl a symbolický jazyk, který nepromlouvá k našemu mozku, ale k našemu srdci. Coelho je členem prestižní Brazilské literární akademie.

Kromě románů píše také týdenní novinářské sloupky publikované po celém světě několika organizacemi a příležitostně články na aktuální témata. Paulo Coelho založil bulletin The Manual On-Line, který má přes 44 000 předplatitelů.

Paulo Coelho a jeho žena, Christina Oiticica, jsou zakladateli Institutu Paula Coelha, který poskytuje podporu a příležitosti pro nerovnoprávné a chudé členy brazilské společnosti, zejména děti a starší spoluobčany. Byl jmenován zvláštním poradcem v programu UNESCO „Duchovní konvergence a interkulturní dialogy“ a členem komise Schwabovy nadace pro sociální podnikání. Byl prvním nemuslimským autorem pozvaným na výměnu myšlenek a nápadů v Íránu od islámské revoluce v roce 1979.

Paulo Coelho drží světový rekord Guinessovy knihy rekordů za nejvyšší počet překladů (53) jednoho titulu (Alchymista  ) podepsaných při jedné autogramiádě (45 minut). Rekord byl vytvořen během mezinárodní autogramiády na Frankfurtském knižním veletrhu (2003).

Člověk, který se za jménem Paulo Coelho skrývá, rád čte, cestuje, má rád počítače, internet, horolezectví, pěší turistiku, a kyudo, meditativní formu lukostřelby. Vstává brzo ráno a po dvouhodinové procházce vystřílí 24 šípů z jednoho ze svých tří luků.

Další životopisy: [1] [2] [3] [4

Akce tohoto týdne:

Hans Christian Andersen: balíček 8 elektronických knih (PDF+ePub)     za 247  136 Kč (-45%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist