<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Robin Cook

MOZEK
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Stručný obsah

Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá s precizní rutinou. Věnuje se výzkumu v newyorském Hobsonově fakultním léčebném centru a tajně sní o Nobelově ceně. Je přesvědčený, že už ho nic nemůže překvapit. Na operačním sále však umírá dívka s podivnými neurologickými příznaky. Když chce Martin pro potřeby svého výzkumu pořídit rentgenový snímek jejího mozku, zjistí, že z dívčiny lebky mozek kdosi odstranil. Mladých žen s podobnými potížemi, jako měla zesnulá pacientka, přibývá, ale dřív než Philips stačí pořídit jejich snímky, aby mohl o záhadné chorobě zjistit víc, dívky beze stopy mizí. Martin se tedy pouští do pátrání, riskuje kariéru i vlastní život, aby nakonec odhalil zrůdné praktiky lékařského výzkumu a lidí posedlých mocí, kterou jim dává moderní technika, a kteří chtějí víc a víc...

 

Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá dokonale. Mimo své práce se věnuje výzkumu na newyorském Hobsonově centru a slibuje si od toho Nobelovu cenu. Všechno jde tak, jak si Martin představuje. Až jednou na operačním sále umře dívka, která trpěla podivnými neurologickými příznaky. Philips potřebuje pro svůj výzkum rentgenový snímek jejího mozku, ale zjistí, že mozek byl někým dívce záhadně z hlavy odstraněn. Postupně přibývá mladých žen, které trpí podobnými obtížemi a neobvyklým obrazem mozku. Bohužel všechny dívky zmizí dříve, než stihne pořídit potřebné snímky. Proto o neznámé chorobě nemůže zjistit nic podrobnějšího a Martin se rozhodne po samostatném pátrání. Při tom riskuje vlastní kariéru a život. Nakonec odhalí, kdo je vinen za zmizení všech nemocných dívek, které byly speciálně usmrceny tak, aby jejich mozek dál fungoval. Sloužily pro účely Martinova výzkumu. Martin však o těchto strašných praktikách nic netušil, protože to před ním jeho spolupracovník Michaeles skrýval. A tudíž byl Martin spoluviník. Philipsovi nezbývalo než se s těmito praktikami smířit; díky nim nakonec získal Nobelovu cenu. Po několika letech Martin cosi naznačil o zrůdných metodách tisku a beze stopy zmizel se svojí manželkou Denisou.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist