<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Michael Crichton
překlad: Vladimír Hanák

VYCHÁZEJÍCÍ SLUNCE
recenze, ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Recenze

Hlavní postavy

Peter James Smith, John Connor, Eddie Sakamura, senátor Morton, Cheryl Lynn Austinová, Kasaguro Ishugura, Theresa Asakuma

Vedlejší postavy

Tom Graham, Fred Hoffman, Lauren Davisová, Michelle, Lišák Willy Wilhelm, Phillip Sanders, Tanaka

Doba a místo děje

Děj se odehrává v Los Angeles během tří dnů (firmy Nakamoto a MicroCon).

Žánr, forma

Detektivka, hodně politiky (Japonsko "vlastní" USA; podvody s daněmi a patenty...); ich-forma (Peter James Smith).

Stručný děj

Peter je styčným důstojníkem Speciálních služeb, které se specializují na práci s cizinci a významnými lidmi. Ve čtvrtek, 9. února, kolem desáté večer mu zavolal jeden z jeho kolegů, že musí přijet do budovy firmy Nakamoto, kde byla nalezena mrtvá mladá dívka. Peter se ještě cestou - na doporučení - staví u policisty v penzi, Johna Connora, který má dobrý vztah s Japonci. Spolu se pouštějí do vyšetřování. Pokusí se získat kazety z videokamer v místnosti, kde bylo nalezeno dívčino tělo, ale kazety jsou pryč, a tak o ně požádají Ishiguru. Ten jim dodá videokazety, na kterých je vidět, jak dívku zabíjí její milenec Eddie Sakamura. Vydají se tedy za ním, ale on jim uteče a shoří ve vybouraném autě (později zjišťují, že v autě nebyl Eddie, ale Tanaka, který chtěl od Eddieho pravou pásku z videokamer). Theresa však zjistí, že pásku byla pozměněna. Dívku zabil senátor Morton. Ten se však raději oběsí, než aby musel čelit obvinění. Zdá se, že případ je u konce, ale pak se objevuje původní páska. Eddie, který ji měl, je kvůli ní utopen, ale naštěstí neměl pásku u sebe. Schoval ji totiž k Peterově holčičce Michelle, když u nich byl na návštěvě. Na pásce je vidět, že Morton dívku nezabil. Když od ní odešel, dívka stále žila. Potom přišel Ishigura a udusil ji rukama. Když jdou John a Peter zatknout Ishiguru, Ishigura skočí z domu a zabije se.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist