<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Charles Dickens

ZLÉ ČASY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Anglie 2. pol. 19. století, doba industrializace. Dělnická třída pracuje v nelidských podmínkách od úmoru k úmoru a buržoasie shrabuje peníze.

Poslanec Gradgrind je nesmírně praktický muž zastávající teorii faktů. Žádná láska, naděje, představivost, pouze holá fakta. V této víře vychovává i své děti Toma a Luisu. Luisu poté provdá za svého přítele Bonderbyho. Josiáš Bounderby z Koksova je starý chvástal vyznávající pro změnu pouze moc peněz. A dělnickou třídu zastupují postavy Štěpán Blackpool a jeho věrná přítelkyně Rachel, obyčejní chudí lidé bez smyslu Života.

Všichni si žijí svými poklidnými životy, sluška pana Bounderbyho, paní Sparsitová, honosící se svým vybledlým bezcenným šlechtickým titulem, Cecilka, osiřelá dcera komedianta a nyní schovanka Gradgrindů, Jakub Harthouse, znuděný elegán nacházející zalíbení v Luise. Vztahy těchto lidí se vzájemně zamotávají, objevují se záhadné postavy a dějí se záhadné věci. To vše je proloženo vyloupením místní banky, z kterého podezřívají lůzu, konktrétně Štěpána Blackpoola, ale nikoho ani nenapadne, že se ze zloděje nakonec vyklube Tom Bounderby.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist